08 Temmuz 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA CHP'DEN LİSTEYE GİREMEYEN ESKİ İL BAŞKAN AKCAGÖZ, İLÇE İLÇE SEÇİM ÇALIŞMASI YAPIYOR

Samsun'da CHP'den listeye giremeyen eski il başkan Akcagöz, ilçe ilçe seçim çalışması yapıyor

Samsun'da CHP'den milletvekili adayı olan ancak listeye giremeyen eski İl Başkanı Tufan Akcagöz, 24 Haziran seçimleri için ilçe ilçe gezerek vatandaşlardan destek istiyor.

04 Haziran 2018 Pazartesi 13:53 SİYASET

Samsun'da Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı iken 24 Haziran seçimleri için milletvekili aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen eski İl Başkanı Tufan Akcagöz, ilçe ilçe gezerek hem partisine hemde Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye destek istiyor.


Samsun'da Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekili adayı gösterilmemesine rağmen seçim çalışmalarını sürdüren eski CHP İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Vezirköprü ve Ladik ilçelerinde 24 Haziran seçimleri için vatandaşlardan destek istedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Samsun'da Vezirköprü Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret eden Tufan Akcagöz, burada yaptığı konuşmada “Kamyoncu Şerif’in Fizik öğretmeni oğlu Muharrem İnce’ye destek istemeye geldim.” dedi. 

Muharrem İnce’nin, seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiğini belirten Tufan Akcagöz, “Sempati ekrandan geçer mi? Geçiyor. Sayın Muharrem İnce’yi ekranda görenler bile onu çok seviyor. Mitinglerinin bu kadar yoğun kalabalıkta geçmesinin başka bir açıklaması olamaz. Bu bir sevgi yumağı. Bu güç, 24 Haziran’daki zaferi müjdeliyor. Ben bugün buraya, kamyoncu Şerif’in Fizik Öğretmeni oğlu Muharrem İnce’ye oy istemeye geldim. Hani, eski yeni diyorlar ya. Beğenmedikleri eski dönemde, bir kamyoncunun oğlu, dişiyle tırnağı ile bakın nerelere gelebiliyor. Ülkeyi tek adama teslim edersek, bırakın kamyoncu çocuklarını, kimsenin çocuğu oralara yanaşamayacak. Neden? Tek adam kimi isterse o bir yerlere gelebilecek de ondan. Türkiye, tek kişinin duygularına, ihtiraslarına kurban edilemeyecek kadar güzel bir ülke. 16 Nisan’da onay verdiğiniz Anayasa, 24 Haziran’da yürürlüğe girecek. Buna fırsat vermeyin. Ülkenin geleceğini karartmayın.” dedi. 
           

 


Ülkenin erken seçime mecbur kaldıklarını söyleyen Tufan Akcagöz, Vezirköprü ilçesinde “İki buçuk yıl önce seçim yaptık. Hani istikrar vardı. Hani her şey yolunda gidiyordu. Madem her şey yolunda gidiyor, neden apar topar seçim yapıyorsunuz? Bu mecburiyet, kötüye gidişin en açık belirtisidir. Millet de bunu görüyor. Millet bu oyunu görüyor. Her ne kadar, yandaş medya kanallarından başka hikayeler anlatılsa da, artık para etmiyor. Vezirköprü’nün gündeminde işsizlik var, ekonomik sorunlar var. Vezirköprü’nün gündeminde gelecek kaygısı var. Verin oyunuzu Muharrem İnce’ye, on altı yıllık zulme son verin. Değiştirin, yeniden yargı bağımsızlığını kazanalım. Değiştirin, yeniden huzura kapı aralayalım. “ diye konuştu.Cumhuriyet Halk Partisi Samsun eski İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, daha sonra Ladik ilçesinde de Ladik Muhtarlar Derneği Başkanı Sezai Balcı’yı makamında ziyaret etti.

Tufan Akcagöz, Ladik Muhtarlar Derneğine yaptığı ziyarette de "Güzel günler göreceğiz diyoruz. Güneşli güzel günler göreceğiz. Buna yürekten inanıyoruz. Seksen milyon insan, huzura hasretiz. O nedenle, Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin en büyük projesi ‘huzur’. Huzur olmadan hiç bir şey olmaz. Huzur olmadan, ekonomi de düzelmez, istihdam da olmaz. Önce huzur. Niye buna vurgu yapıyoruz? Çünkü, onu ona, bunu buna kırdıran siyaset anlayışından bıktık usandık. 2018 yılındayız. Artık tıkandı, bir adım daha ileri gitmiyor. Tayyip Erdoğan ve ekibi artık ülkeyi yönetemiyor. Bunu artık herkes görüyor ama baskılar almış başını yürümüş, kimse konuşamıyor. Konuşmayan, söylemeyen bir millet haline geldik. Konuşmayan bir toplumun, sorgulamayan bir toplumun, ne kendisine ne de başkasına faydası olur. Yazı yazıyoruz, korkuyoruz acaba başımıza bir iş gelir mi diye. Çünkü yazanlar içerde, tutuklu. Bir söz edeceğiz, tedirginiz. Çünkü bakıyoruz, konuşanlar ceza alıyor. Böyle bir toplum olduk. Baskıyla, korkuyla devlet yönetmenin sonu, sosyolojik patlamadır. Buna doğru sürükleniyoruz. 24 Haziran bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım.” dedi. 
          
Samsun'un Ladik ilçesinde Muhtarlar Derneği ziyaretinden sonra Av.Tufan Akcagöz, CHP Ladik İlçe Başkanı Necati Akdemir’le birlikte hükmet binası önüne, CHP Samsun İl Başkanlığı, Ladik İlçe Başkanlığı ve Ataşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da öldürülen Çağdaş Adıgüzel'in katil zanlısından flaş itiraf ve açıklamalar geldi

Samsun'da öldürülen Çağdaş Adıgüzel'in katil zanlısından flaş itiraf ve açıklamalar geldi