30 Mayıs 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA CHP'Lİ CEMİL DEVECİ, AK PARTİLİLERLE İŞBİRLİĞİ YAPIP METİN BURMA'YA SEÇİM Mİ KAYBETTİRDİ

Samsun'da CHP'li Cemil Deveci, AK Partililerle işbirliği yapıp Metin Burma'ya seçim mi kaybettirdi

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi için CHP'nin Millet İttifakı adayı olan Cemil Deveci'nin 30 Mart seçimlerinde AK Partililerle işbirliği yapıp, CHP adayı Metin Burma'ya seçim kaybettirdiği iddia edildi.

14 Mart 2019 Perşembe 16:29 SİYASET

Samsun'da CHP'nin Millet İttifakı Atakum adayı Cemil Deveci'nin aday gösterilmeyince, 30 Mart yerel seçim sürecinde CHP adayı Metin Burma'nın seçim kaybetmesi için AK Partililerle gizli ittifak yaptığı iddiası şoke etti.


CHP kulislerinde uzunca bir süredir konuşulan iddia, Cemil Deveci'nin seçimi kazanmaları halinde Atakum'u Metin Burma ile yöneteceklerini söylemesi ile tekrar gün yüzüne çıktı. İddiaya göre Cemil Deveci, 30 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmeyince CHP adayı Metin Burma'nın seçimi kaybetmesi için kapalı kapılar arkasında anlaşma yaptığı AK Partililere destek verdi. 

Cemil Deveci'nin 31 Mart yerel seçimleri sürecinde ise zaman zaman görüştüğü bazı AK Parti'lilere de iddiaya göre sık sık "Bu seçimde siz bana destek vereceksiniz" şeklinde sözler söylediği, AK Partili bazı isimleri telefonla arayarak seçim sürecinde birlikte çalışma teklifinde bulunduğu da gündeme geldi.

İddialar doğru mudur değil midir bilinmez. Ancak doğru ise Cemil Deveci'nin bu seçimde Metin Burma'ya sarılması ve "Atakum'u birlikte yöneteceğiz" demesi  ilahi adalet değil de nedir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Samsun'a altın çağ yaşatacağız

Cumhur İttifakı Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Samsun'a altın çağ yaşatacağız