28 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ CENGİZ AKŞAN PARTİ BİNASI ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

Samsun'da CHP'li Meclis üyesi Cengiz Akşan parti binası önünde oturma eylemi başlattı

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi Başkan adaylığının ittifak kapsamında İYİ Parti adayına verilecek olması nedeni ile CHP'nin İlkadım Belediyesi Meclis üyesi adayı Cengiz Akşan, CHP İlkadım İlçe Başkanlığı önünde oturma eylemi başlattı.

25 Ocak 2019 Cuma 13:51 SİYASET

Samsun'da CHP'nin İlkadım Belediyesi Meclis üyesi Cengiz Akşan, "35 yıllık emeğimi yedirtmem" diyerek CHP İlkadım İlçe Başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlattı.


CHP ve İYi Parti arasındaki ittifak nedeni ile Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinin İYi Parti'den aday olması gündeme gelen Necattin Demirtaş'a verileceğinin gündeme gelmesine tepki gösteren CHP'nin 35 yıllık üyesi Cengiz Akşan, meclis üyesi adayı olduğu İlkadım Belediyesine CHP'nin aday çıkartmayacak olmasına tepki göstererek oturma eylemi başlattı. 

CHP İlkadım İlçe Başkanlığı binası önüne giden Cengiz Akşan, burada parti binası önünde oturma eylemine başlarken, "35 yıllık emeğimi yedirtmem" diyerek şu açıklamayı yaptı.
"Ben 35 yıldır  demokratik sol gelenekten geliyorum ve CHP üyesiyim. Çizgimi hiç bozmadım. 13 Ekim'de CHP Genel Merkezi'nin genelgesi doğrultusunda belgelerimi hazırladım, resmen teslim ettim ve o tarihten itibaren de yaklaşık 4 aydır sahalarda çalışıyorum, halka ve insanlara dokunuyorum. Karşılaştığım tüm insanlarla kucaklaştım. Ben önül verdiğim CHP'nin doğup büyüdüğüm ve yaşadığım İlkadım İlçesi'ndeki aday adayı olarak yola çıktım. Ancak öğrendim ki, CHP İlkadım Belediye Başkan Adaylığı'nı İYİ Parti'ye vermiş. Ben başka bir partinin çatısı altında aday olmayı  ve seçilmeyi etik bulmuyorum. Bu Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. Yıldönümü'nde İlkadım'ın atıldığı ilçeye yakışmıyor. İYİ Parti'nin adayı olmam. İlkadım Belediye Meclisi üyeliği için bağımsız aday olacağım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP-İYi Parti ittifakında hangi ilçenin hangi partiye bırakıldığı belli oldu

Samsun'da CHP-İYi Parti ittifakında hangi ilçenin hangi partiye bırakıldığı belli oldu