18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUN'DA CHP'LİLER CUMHURİYET MEYDANINDA OHAL'İN KALKMASI İÇİN OTURMA EYLEMİ YAPTI

Samsun'da CHP'liler Cumhuriyet Meydanında OHAL'in kalkması için oturma eylemi yaptı

Samsun'da Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Tufan Akcagöz ile CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in katılımı ile Cumhuriyet Meydanında, OHAL'in kaldırılması için oturma eylemi yapıldı.

16 Nisan 2018 Pazartesi 14:23 SİYASET

Samsun'da Cumhuriyet Halk Partililer, 16 Nisan referandum seçiminin birinci yıl dönümünde Cumhuriyet Meydanında toplanarak, OHAL'in kaldırılması için oturma eylemi yaptı.


Samsun'da CHP'liler tarafından OHAL'in kaldırılması için gerçekleştirilen oturma eylemine CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'de katıldı. 

Samsun Cumhuriyet Maydanında gerçekleşen oturma eyleminde açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz'daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında, Evet demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, Hayır demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır. Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi; insan haklarını. ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK'lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye'yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı-solcu, muhafazakâr-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Doğal Taş Elemanları Üretim Tesisinde yapılan kent mobilyaları hayran bırakıyor

Samsun'da Doğal Taş Elemanları Üretim Tesisinde yapılan kent mobilyaları hayran bırakıyor