18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA CHP'NİN ATAKUM ADAYI DEVECİ'NİN İLK VAADİ İLÇENİN ADINI DEĞİŞTİRMEK

Samsun'da CHP'nin Atakum adayı Deveci'nin ilk vaadi ilçenin adını değiştirmek

Samsun'da CHP'nin Atakum İlçe Belediyesi Başkan adayının Av. Cemil Deveci olacağı gündeme geldi. Cemil Deveci, seçilirse Atakum ilçesinin adını değiştireceğini vaat etti.

23 Kasım 2018 Cuma 18:31 SİYASET

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediyesi Başkan adayı olması kesinleşen Cemil Deveci'nin seçilmesi halinde yapacağı ilk işin Atakum ilçesinin ismini değiştirmek olduğunu söyledi.


Samsun'da CHP'nin Atakum Belediye Başkan adayınını Cemil Deveci olmasına kesin gözü ile bakılıyor. CHP Atakum İlçe Başkanlığından istifa ederek Mart 2019 yerel seçimleri için Atakum Belediye Başkan adayı adayı olan Av. Cemil Deveci'nin yanı sıra 6 isim de CHP'den Atakum Belediyesi Başkan aday adayı oldu. Ancak CHP Genel Merkezinin, Atakum Belediyesi Başkan adaylığı ile ilgili tercihini Av. Cemil Deveci'den yana kullanacağı öğrenildi.

CHP'de Atakum Belediyesi Başkan adaylığı netleşen Deveci ise geçtiğimiz günlerde bir haber sitesine verdiği demeçte, seçilmesi halinde Atakum İlçesinin adını değiştireceğini söyleyerek ilk vaadini vermiş oldu. Deveci, 1994 yılından bu yana (24 yıl) Atakum ismi ile bilinen yerleşim bölgesinin ismini belediye başkanı olması halinde Atakent olarak değiştireceğini beyan etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da konuşan Salih Murat: Güçlü Türkiye olmasaydı beni kapıcı yapmazlardı

Samsun'da konuşan Salih Murat: Güçlü Türkiye olmasaydı beni kapıcı yapmazlardı