18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA CHP'NİN ATAKUM BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI YENİDEN METİN BURMA MI OLACAK

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediyesi Başkan adayı yeniden Metin Burma mı olacak

Samsun'da CHP'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Atakum Belediyesi Başkan adayının Metin Burma olacağı gündeme geldi.

08 Aralık 2018 Cumartesi 00:19 SİYASET

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediyesi Başkan adayı yeniden Metin Burma mı olacak. Metin Burma, yeniden Atakum Belediye Başkan adayı olacağı iddiaları üzerine açıklama yaptı.


CHP'nin önceki dönem Atakum Belediyesi Başkanı olan ve 30 Mart seçimlerinde başkanlık koltuğunu AK Parti'nin adayı İshak Taşçı'ya kaptıran Metin Burma Atakum ilçesinde iki kez seçim yenilgisi yaşadı. Metin Burma, ilk olarak  AK Parti'li Adem Bektaş'kaptırdığı başkanlık koltuğunu daha sonraki yerel seçimlerde Adem Bektaş'tan geri aldı. Metin Burma 30 Mart yerel seçimlerinde ise başkanlığı ikinci kez kaybederek koltuğunu İshak Taşçı'ya devretti.

31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP'den adaylık başvurusu yapmayan Metin Burma'nın ismi şu günlerde yeniden Atakum Belediyesi Başkan adaylığı için gündeme geldi. Metin Burma geçmiş seçimlerde de adaylık başvurusu yapmadan CHP'nin Atakum adayı olarak gösterilmişti.

CHP'lilerin 31 Mart 2019 seçimlerinde Atakum Belediyesini tekrar Metin Burma ile kazanacaklarına inandıkları ve bu nedenle Burma'nın isminde mutabakat oluştuğu yönünde bilgilerde gündeme geldi. Atakum Belediye Başkan adaylığını gündeme gelmesi üzerine Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmenimiz Haydar Öztürk konu ile ilgili gelişmeleri ilk ağızdan öğrenmek için Metin Burma ile telefonda bir görüşme yaptı.

Metin Burma yapılan görüşmede partiye adaylık konusunda görüşlerini ilettiğini belirterek, "Atakum benim evladım gibi. Atakum halkı da bize her zaman sevgi ve saygısını gösterdi gösteriyor da. Partimizden Atakum için birbirinden değerli isimler aday adaylıklarını açıkladı. Ben hepsine başarılar diliyorum. Adaylığım ile ilgili ben düşüncelerimi partime ilettim. Eğer Atakum'da seçimi benim ile kazanacaklarına yönelik bir kanaat varsa ve bana bu konuda bir görev verilirse bu görevi seve seve kabul eder ve yaparım. Vatandaşlarımızda sağ olsunlar gittiğimiz her yerde bize aday olmamızı söylüyorlar. Ancak ben bu konuda başta da söylediğim gibi partim eğer bir görev verirse bu görevi yaparım." dedi.
Kaynak:Samsun Kent Haber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Metin Haktan

10 Aralık 2018 Pazartesi 14:16

Eğer Metin Burma'nın aday olması halinde CHP'nin Atakum'da heyecanı kalmaz. Burma'nın yapması gereken çıkacak adayın elinden tutup sahaya inmesidir. CHP'nin Atakum için genç ve deneyimli aday göstermesi de olmazsa olmazı olmalıdır.

atakumlu55

09 Aralık 2018 Pazar 02:15

başka işin mi yok beceriksizliğin yüzünden iki kere kaybettin hizmet getirmedin ne yüzle seni getirecekler

(AKP)TANER YAZICI

01 Nisan 2019 Pazartesi 10:56

SAYIN ATAKUM HALKI METİN BURMA ARTIK YAŞINI BAYA ILERLEDI METIN BURMA BASKAN OLSAYDI 100 51 ALIRDI TERBİYESLIZLIK YAPMAYIN BEN AKP PARTILIYIM METIN BURMADA GERCEKTEN BAYA IŞLER YAPTI.SAGOLSUN METİN BURMA BENCE O KOLTUGA OTURMALI CEMİL DEVECİ DEĞİL.....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor sahasında karşı karşıya geldiği Manisaspor'u 4-0 yendi

Yılport Samsunspor sahasında karşı karşıya geldiği Manisaspor'u 4-0 yendi