15 Haziran 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA CHP'NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI KİM OLACAK! HALUK KOÇ VE TEKİN DÜŞÜNMÜYORUM DEDİ

Samsun'da CHP'nin Büyükşehir adayı kim olacak! Haluk Koç ve Tekin düşünmüyorum dedi

Samsun'da CHP'nin 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının hangi isim olacağı merak konusu. İsmi gündeme gelen Haluk Koç'ta, eski milletvekili Hayati Tekin'de aday olmayı düşünmediklerini açıkladı.

29 Kasım 2018 Perşembe 17:57 SİYASET

Samsun'da CHP'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının kim olacağı merak ediliyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için ismi gündeme gelen Haluk Koç, adaylığı düşünmediğini açıklarken, gözler eski milletvekili Hayati Tekin'e çevrildi. Ancak Hayati Tekin'de büyükşehir belediyesi başkan adaylığını düşünmediğini açıkladı.


CHP'nin önemli isimlerinden Haluk Koç'un ismi bir süre önce Samsun Büyükşehir Adaylığı için gündeme gelmişti. Ancak Haluk Koç, yaptığı açıklama ile hiç bir zaman belediye başkan adayı olmayı düşünmediğini belirterek, Samsun ve Ankara kapısını kapattı.

Samsun'da CHP'lilerin bir süredir gözlerini çevirdiği isimlerden birisi olan eski Milletvekili Hayati Tekin'de aday olma gibi bir düşüncesinin olmadığını açıkladı. CHP'li Hayati Tekin bu konuda Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk ile yakın zamanda yaptığı görüşmede, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olmayı düşünmediğini ifade etti.

Peki CHP'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı kim olacak. Haluk Koç, CHP'nin mevcut Milletvekili olarak genel merkezde önemli bir konumda. Haluk Koç'un Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olması ile ilgili gündem ise netlikten ziyade kamuoyu temennisi idi. Ancak Haluk Koç, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı ile ilgili beklentileri, aday olma yada belediye başkanı olmak gibi bir düşüncesinin olmadığını açıklayarak sona erdirdi.

Hayati Tekin ise Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için gündeme gelen ismini, 'Düşünmüyorum' diyerek gündemden düşürdü. 

CHP'de iki önemli isminde adaylık defterini kapatması ile CHP'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı kim olacak soruları sorulmaya başlandı. 
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay aday adaylığı için istifa etti

Samsun'da AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay aday adaylığı için istifa etti