20 Ekim 2019 Pazar

SAMSUN'DA CHP'YE İTTİFAK TEPKİSİ! 35 YILLIK PARTİLİ İSTİFA EDİP BAĞIMSIZ ADAY OLDU

Samsun'da CHP'ye ittifak tepkisi! 35 yıllık partili istifa edip bağımsız aday oldu

Samsun'da İlkadım ilçesinin ittifak kapsamında İYİ Parti'ye bırakılmasına tepki gösteren 35 yıllık CHP üyesi Cengiz Akşan, partisinden istifa ederek bağımsız meclis üyesi adayı oldu.

16 Şubat 2019 Cumartesi 18:40 SİYASET

Samsun'da 35 yıllık CHP üyesi olan Cengiz Akşan, partisinden istifa ederek bağımsız meclis üyesi adayı oldu.


Samsun'da İlkadım ilçesinin ittifak kapsamında İYi Parti'ye bırakılmasına tepki gösteren 35 yıllık CHP üyesi Cengiz Akşan, partisinden istifa ederek bağımsız meclis üyesi adayı oldu.

31 Mart yerel seçimleri için CHP'den İlkadım Belediye Meclis üyesi adayı olan ancak İlkadım ilçesinin ittifak kapsamında İYi Parti'ye bırakılması sonrası CHP İlkadım İlçe Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Cengiz Akşan, "CHP İlkadım'da kendi adayını çıkartmalıydı" diyerek partisinden istifa etti.

Samsun'un İlkadım ilçesi ve Büyükşehir Belediyesinin İYİ Parti'ye bırakılmasına ve CHP'nin İlkadım ilçesinde aday çıkartmamasına tepki gösteren Cengiz Akşan,  "Bu ittifak ben ve benim gibi parti tabanı almadı. Siyaset tabandan yukarı doğru yapılmalıdır. Ama maalesef tavandan tabana yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partili ailem ve yoldaşlarım beni yanlış anlamasın. Bu yüzden partimden istifa ettim. Halkımın karşısına bağımsız çıkıyorum. Beni herkes tanıyor, duruşumu biliyor" dedi

Ömrünün en güzel yıllarını feda ettiği partisi Cumhuriyet ve Halk Partisi’ne katkı vermek istemesine rağmen ittifakla siyaset seyrinin başka şekilde sürdüğünü ifade eden İlkadım Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi 78’liler Dernek Başkanı Cengiz Akşan,  "İttifak sürecinin tıkandığını gördüm. Partimin önünde 2 günlük eylem yaptım. Cumhuriyet Halk Partili adaylarla seçimlere girilmesi gerektiğini düşündüm. Ancak ittifak süreciyle, İlkadım ve Samsun’un İYİ Parti logosuyla, Atakum’da Cumhuriyet Halk Partisi logosuyla  çıkıldığını gördüm.  Ailemle, çevremle, sendika ve sivil toplum örgüt temsilcileriyle, Samsun’da bazı önemli kişi ve topluluklarla görüşerek İlkadım’da 5 aylık yaptığım çalışmaların başka bir parti logosunda olmasını uygun görmeyerek, yanlış olacağını düşünerek CHP’ten istifa edip  bağımsız olarak halkımızın karşısına çıkma kararı aldık. Halkın, sokağın, emekten, barıştan, özgürlükten, demokrasiden, sevgiden, kardeşlikten yana olarak bağımsız olarak tüm insanların adayı olma kararı verdim" diye konuştu.

Atatürk’ün şehri milli mücadele kentinde  CHP’ye haksızlık yapılarak ittifak dolayısıyla Samsun ve İlkadım’ın İYİ Partiye bırakılmasını eleştiren İlkadım Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Cengiz Akşan, şunları dile getirdi.
"19 Mayıs şehri Samsun'un 100. yılına girdiğimiz Atatürk topraklarında, Samsun ve İlkadım İYİ Partiye bırakıldı. Cumhuriyet Partisindeki ilkesizliğe ve bu duruşa benim eleştirim.  Bu ittifakı ben  ve benim gibi parti tabanı almadı. Siyaset tabandan yukarı doğru yapılmalıdır. Ama maalesef tavandan tabana yapılıyor. Ben suçlusu değilim.  Cumhuriyet Halk Partili ailem ve yoldaşlarım beni yanlış anlamasın.  Beni herkes tanıyor, duruşunu biliyor. Cumhuriyet Halk Partili duruşumdan dolayı 11 yıl sürgün yedim. Benim gibi arkadaşlarım da aynı sürgünü yediler. İnsanın durduğu yer önemlidir. Yaşadığı yer önemlidir. Olaylara bakış açısı önemlidir" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakkı

16 Şubat 2019 Cumartesi 20:33

İlkadım ı CHP ye bırakmak lazım ki AKP rekor oyla seçimi alsın. Bi düşün Cumhur ittifakı için mhp samsun da kendini sildi. İlkadımı canik i kavak ı alma şansının en yüksek olduğu dönemde hemde. Bu şekilde düşünen varsa oyunu direk gidip AKP ye atabilir.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen İlber Ortaylı Kitap Fuarında kitaplarını imzaladı

Samsun'a gelen İlber Ortaylı Kitap Fuarında kitaplarını imzaladı