14 Aralık 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA DARP EDİLDİĞİ İDDİA EDİLEN MHP KADIN KOLLARI BAŞKANI UTAŞ KONUŞTU

Samsun'da darp edildiği iddia edilen MHP Kadın Kolları Başkanı Utaş konuştu

Samsun'da Atakum MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Utaş'ın parti binasında darp edildiği iddiası sonrası ayağı alçıya alınan Yasemin Utaş konuştu.

06 Kasım 2017 Pazartesi 00:33 SİYASET

Samsun'da Atakum İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Utaş'ın parti binasında darp edildiği iddiası ortalığı karıştırdı. İddiaya göre MHP Atakum İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak partide görev yapan Yasemin Utaş, İlçe Başkanlığı binasına çağrılarak istifaya zorlandı. 

Yasemin Utaş ile görüşen MHP Atakum İlçe Yönetim Kurulu üyeleri iddiaya göre Atakum Kadın Kolları Başkanı olan Yasemin Utaş'a görevden alınacağını bu nedenle istifa etmesi gerektiği söylendi.

İstifa etmeyeceğini söyleyen Yasemin Utaş ise parti binasında bir odada yapılan bu görüşme sonrası bulunduğu odadan çıkmak istedi. Ayağa kalkarak odadan çıkmak isteyen Yasemin Utaş'ın ayağı bu esnada ise iddiaya göre görüştüğü ilçe başkan yardımcısı S.Ç tarafından kapıya sıkıştırıldı. Ayağının kapıya sıkıştırılması üzerine parti binasında bulunan Yasemin Utaş'ın eşi ve kızı duruma müdahale etti. Bu esnada çıkan itiş kakış sırasında ise MHP Atakum İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Utaş'ın ayağında çatlak oluştu. 

KADIN KOLLARI BAŞKANI DEĞİLSE NEDEN İSTİFASI İSTENDİ

MHP Atakum İlçe Başkanlığında yaşandığı iddia edilen olayla ilgili ise MHP kanadından yalanlama geldi. MHP'den konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, Yasemin Utaş'ın İlçe Kadın Kolları Başkanı olmadığı, istfasının istenmesi nedeniyle sinirlenerek odadan çıkmak isterken ayağını duvara vurduğu bildirildi. MHP'den yapılan açıklamada olayda iddia edildiği gibi Yasemin Utaş'a darp olmadığına dikkat çekildi.

Öte yandan ayağı alçıya alınan Yasemin Utaş, Samsun Kent Haber'e yaşananlarla ilgili açıklamada bulundu.

Yasemin Utaş, iki ay önce MHP Atakum Kadın Kolları Başkanlığı görevine atandığının kendisine bildirildiğini yaklaşık iki aydırda MHP Atakum Kadın Kolları Başkanı olarak partinin etkinliklerine katıldığını söyledi. 

Kendisini partiye çağıran İlçe Başkan Yardımcısı S.Ç'nin "Seni görevden alacağız bu yüzden istifa et" dediğini söyleyen Yasemin Utaş, "İlçe Başkan Yardımcısı S.Ç kendisine istifa etmeyeceğimi söyleyince sinirlenerek bana bağırmaya hakaret etmeye başladı. Ben odadan çıkmak istedim bu esnada beni itekledi. Bu itekleme sonrası odada bulunan duvardaki panoya çarptım. Daha sonra ayağımı odanın kapısına sıkıştırdı. Yanımda bulunan eşime de hakaretler edildi. Parti binasında hem hakarete uğradık, hem saldırıya uğradık hemde tehdit edildik. S.Ç beni ve eşimi "Gün doğumunu göremeyeceksiniz" diyerek tehdit etti. Olay sonrası karakola gidip şikayetçi olduk. Darp raporu aldık, ayağım çatlak oluştuğu için alçıya alındı." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İşte TEOG'un yerine gelen yeni sınav sistemi ve detayları

İşte TEOG'un yerine gelen yeni sınav sistemi ve detayları