17 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA DEPREMDE TOPLANMA ALANLARI NERESİ

Samsun'da depremde toplanma alanları neresi

Samsun'da depremde toplanma alanları neresi. Samsun'da deprem durumunda acil toplanma alanları nerede. Samsun'da acil toplanma alanlarını merak ediyorsanız haberimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

29 Eylül 2019 Pazar 00:22 SİYASET

Samsun'da olası bir deprem durumunda toplanma yeri olarak belirlenen adresler..


İstanbul'da yaşanan 5.8 şiddetinde ki deprem sonrası Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan Samsun'da olası bir deprem durumunda toplanma merkezi ve yerleri de merak konusu oldu.

Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan Samsun'da Ladik ilçesi birinci derecede deprem bölgesinde yer alıyor. Samsun Kent Haber, Samsun'da yaşanabilecek bir depremde ilçelerin toplanma yeri ve adreslerinin neresi olduğu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bir araştırma yaptı.

Samsun'da ilçe ilçe deprem durumunda toplanma yeri ve adresleri, samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü internet sitesinden yada türkiye.gov.tr üzerinden Acil Toplanma Alanı Sorgula bölümünden mahalle mahalle sorgulanabiliyor. Bu sorgulamayı yapabilmek için e-devlet şifresi ile giriş yapmanız ve Acil Toplanma Alanı Sorgula bölümünden ilçeniz ve hangi mahallede ikamet ediyorsanız o adresi seçerek deprem durumunda acil toplanma alanını öğrenebiliyorsunuz.

Samsun Kent Haber, Samsun'da İlkadım, Atakum, Canik, Bafra ve Ladik ilçelerinde bulunan bazı toplanma alanlarının adreslerini türkiye.gov.tr sitesinden buldu. Buna göre Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Çiftlik caddesi, Gebi caddesi, Ebu Suud caddesi, Hançerli mahallesi, Hastane mahallesi, İlyasköy mahallesi, Atakum ilçesinde Adnan Menderes Bulvarı, Şehit Fikret Özer sokak, Canik ilçesinde Gaziosmanpaşa mahallesi Abalıoğlu sokak, Ladik ilçesinde Ağcakaya mahallesi gibi yerlerin deprem durumunda toplanma yerlerini siz okuyucularımız için yayınlıyoruz.

Sizde Samsun'da ikamet edip hangi ilçe ve mahallenizde deprem durumunda toplanma yerlerini merak ediyorsanız e-devlet şifrenizi kullanarak türkiye.gov.tr adresinden toplanma yerlerini sorgulayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir, Kavak ilçesine 80 kilometre daha yol yapılacağını açıkladı

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir, Kavak ilçesine 80 kilometre daha yol yapılacağını açıkladı