05 Temmuz 2020 Pazar

SAMSUN'DA DSP'NİN İLKADIM ADAYI MURAT FALCIOĞLU: SOLCUYSANIZ SOL PARTİYE OY VERİN

Samsun'da DSP'nin İlkadım adayı Murat Falcıoğlu: Solcuysanız sol partiye oy verin

Samsun'da Demokratik Sol Parti(DSP) İlkadım Belediye Başkan adayı Murat Falcıoğlu, "Solcuysanız sol partiye oy verin. Sol oylar sağa gitmesin" açıklaması yaptı.

08 Mart 2019 Cuma 13:51 SİYASET

Samsun'da Demokratik Sol Parti(DSP) İlkadım Belediye Başkan adayı Murat Falcıoğlu, sol oylara talip olduklarını açıklayarak, "İlkadım'da sol oylar sağa gitmesin" dedi.


DSP'nin Samsun'da İlkadım Belediye Başkan adayı olan Murat Falcıoğlu, açıklamalarda bulundu.  

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi için aday çıkartan tek sol parti olduklarını belirten Murat Falcıoğlu, haber55 internet televizyonu kanalına yaptığı açıklamada,  " Türkiye genelinde seçime katılmamız eleştirildi. A partisinin oylarını bölüyorsunuz, b partisini destek amaçlı mı çıktınız gibi söylemler oldu. Bizim geçen sene seçime girememizin nedeni, İYi Partinin seçimlere girmesiydi. Sağolusn CHP, 15 milletvekilini İYi Parti'ye verdi. İYİ Parti'yi seçimlere soktular. Bizim seçimlere girememizin nedeni buydu. Biz sosyal demokratiz. Bizim liderimiz sonradan açılmayan CHP'de genel başkanlık yaptı. DSP, 1985 yılından beri gerçek CHP'lilerin bir arada olduğu bir partidir. Ben CHP'lileri küçümsemek için bunu söylemiyorum. Bir insan sosyal demokrat ise Atatürkçü ise, bu millete bu bakış açısı ile bakmak zorundadır. Solcu arkadaşlara şöyle sesleniyorum. DSP bugün çok küçük görülebilir ama Türkiye'de ki tek sosyal partidir, Atatürk ilke ve inkilaplarından taviz vermeyen bir partidir. Ben kendine solcuyum, sosyal demokratım diyen herkesin oyuna talibim. Solcu iseniz İlkadım'da sol partiye oy verin" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Necati

08 Mart 2019 Cuma 16:04

Sizi tebrik ediyorum. Dsp ile ilgili haberler sadece sizde çıkıyor. Her partiye eşit mesafeli davranışınız takdire şayan. Tebrikler.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş: Kadınlar için sığınma evi yapacağız

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş: Kadınlar için sığınma evi yapacağız