12 Aralık 2019 Perşembe

SAMSUN'DA ESKİ BAŞKAN AHMET OKUYUCU 'HDP'LİLER BİZE OY VERSİN BİR OYLA İKTİDAR OLUYORUZ' DEDİ

Samsun'da eski başkan Ahmet Okuyucu 'HDP'liler bize oy versin bir oyla iktidar oluyoruz' dedi

Samsun'da İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş'ın seçim koordinasyon merkezi açılışında konuşan eski İlkadım Belediyesi Başkanı Ahmet Okuyucu, "HDP'liler bize oy versin. Bir oyla iktidar oluyoruz" dedi.

21 Mart 2019 Perşembe 15:37 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti İlkadım adayı Necattin Demirtaş'ın Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan eski İlkadım Belediyesi Başkanı Ahmet Okuycu, HDP'den gelecek oylarla iktidar olacaklarını söyledi.


Samsun'da bir önceki seçimde Erdoğan Tok'a destek veren 31 Mart yerel seçimleri için ise MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den aday olan Necattin Demirtaş'a destek verme kararı alan eski İlkadım Belediye Başkanı Ahmet Okuyucu'dan HDP oyları ile ilgili şok bir açıklama geldi.

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş'ın 100'üncü Yıl Bulvarı üzerinde bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan İlkadım Belediyesi eski  Başkan Ahmet Okuyucu, PKK'nın taşeron partisi HDP oyları ile ilgili, "Matematiği zayıf olan insanlar belki idrak edemeyebilir bu konuyu. Biz şimdi HDP'ye oy veriyor muyuz hayır.  Ama HDP'liler bize oy versin. Bir oyla biz iktidar oluyoruz" dediği ortaya çıktı.

Öte yandan İYi Parti adayı Necattin Demirtaş'ın Ahmet Okuyucu'nun "HDP'liler bize oy versin" şeklindeki sözlerine ise seçim koordinasyon merkezi açılışı sonrası tepki göstererek, Ahmet Okuyucu'nun seçim çalışmalarında yanına gelmemesi talimatını verdiği iddia edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Kavak ilçesinde Sarıcaoğlu mu Ün mü önde! İşte Kavak için son anket sonuçları

Samsun'un Kavak ilçesinde Sarıcaoğlu mu Ün mü önde! İşte Kavak için son anket sonuçları