27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA GÖREVDEN ALINAN AK PARTİ İLÇE BAŞKANLARININ YERİNE 1 AYDIR YENİ İSİM BULUNAMIYOR

Samsun'da görevden alınan AK Parti İlçe Başkanlarının yerine 1 aydır yeni isim bulunamıyor

Samsun'da AK Parti'nin görevden alınan İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam ilçe Başkanlarının yerine isim bulunamıyor iddiası..

28 Ocak 2020 Salı 17:39 SİYASET

Samsun'da 1 ay 20 gündür AK Parti'nin görevden alınan İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam İlçe Başkanlarının yerine yeni ilçe başkanları atanamadı.


Samsun'da 8 Aralık 2019 tarihinde AK Parti'nin İlkadım ilçe Başkanı Oktay Avcılar, Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, Kavak İlçe Başkanı Osman Atlı ve Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan'ın istifaları alınmıştı.

İstifaları alınan İlçe başkanlarının yerine yeni isimlerin atanma süreci ile ilgili önce AK Parti Samsun İl Başkanlığı bir ay önce il yönetim kurulu toplantısında mini bir temayül yapmış ve bu temayülde isimleri gündeme gelen il yöneticilerinin İlkadım. Atakum İlçe Başkanlıklarına atanacağı ileri sürülmüştü.

Ancak AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu toplantısında yapılan bu temayülde isimleri gündeme gelen partililerin dışında da, özellikle İlkadım ve Atakum İlçe Başkanlığı için il yönetimi harici bazı adaylar ortaya çıkmıştı. Bu sürecin ardından AK Parti'de İlkadım, Atakum, Kavak ve  Alaçam İlçe Teşkilatlarında temayül yapılmış, ilçe başkanlıklarına hangi isimlerin atanmasının istendiği ile ilgili partililerin nabzı yoklanmıştı.

AK Parti'de İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam İlçe Başkanlarının istifasının alınması ile ilgili aradan geçen 1 ay 20 güne rağmen, boş kalan ilçe başkanlığı koltuklarına yeni isimler bir türlü atanamadı. Bu konu ile ilgili Atakum, İlkadım, Kavak ve Alaçam ilçe başkanlıklarına atanacaklarla ilgili, farklı isimlerde gündeme gelmesine rağmen, şuana kadar herhangi bir atama yapılamadı. 

Bu durum ile ilgili ise farklı bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre Atakum ve İlkadım İlçe Başkanlıkları teklif edilen bir çok partili, görevi kabul etmedi. Özellikle AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı için 4 ayrı partili bayana teklif götürüldüğü, dördününde bu teklifi kabul etmediği bunun üzerine başka isimler üzerine yoğunlaşıldığı ve o isimlerinde görevi almadığı öne sürüldü.

Aynı sorunun AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı için de yaşandığı ve görevden alınan Oktay Avcılar'ın yerine İlkadım İlçe Başkanlığı için teklif götürülen bazı isimlerin görevi kabul etmediği, isimleri gündeme gelen bazı partililerin de ilçe başkanlığı görevine uygun olmadığı bu nedenle arayışın devam ettiği ileri sürüldü.

Samsun AK Parti'de İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam İlçe Başkanlıklarına atanacak yeni isimlerin belirlenerek önümüzdeki günlerde atamaların yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Harun

28 Ocak 2020 Salı 23:38

Ak partinin yüz karaları

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çiftlik mahallesi Şevketiye caddesinde büfeciye silahlı saldırı oldu

Samsun'da Çiftlik mahallesi Şevketiye caddesinde büfeciye silahlı saldırı oldu