27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KORANA SÜRECİNDE YAPILAN PARA YARDIMININ TUTARI AÇIKLANDI

Samsun'da ihtiyaç sahiplerine Korana sürecinde yapılan para yardımının tutarı açıklandı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Korona Virüs sürecinde Samsun'a Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında ihtiyaç sahiplerine 223 milyon 832 bin 973 TL para ödemesi yapıldığını açıkladı.

18 Haziran 2020 Perşembe 22:56 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Korona Virüs sürecinde Samsun'da bulunan ihtiyaç sahiplerine yapılan para yardımının tutarını açıkladı.


AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Sosyal Koruma Kalkanı programları kapsamında Samsun'da ihtiyaç sahiplerine yönelik desteğin 223 milyon 832 bin 973 TL'yi bulduğunu belirterek hükümetin yaptığı diğer destek paketleri konusunda da açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında koronavirüs ile mücadelede hükümetin yaptığı destekler ve sağlanan imkanlar ile ilgili AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu açıklamalarda bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sosyal Koruma Kalkanı ile Samsun'da ihtiyaç sahiplerine yapılan destek miktarını açıklayan Başkan Aksu, sağlanan diğer desteklerle ilgilide bilgiler paylaştı. 

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN
Vatandaşların refahı ve huzuru için çalıştıklarını, sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ifade eden Başkan Aksu,  "Devletimiz daima milletimizin yanında oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın başlattığı Sosyal Koruma Kalkanı ile şehrimize sağlanan destek çok önemli miktara ulaştı. Sosyal Destek Programı, Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği ve İşsizlik Ödeneği ile Samsun'da 146 bin 186 kişiye 223 milyon 832 bin 973 TL destek sağlandı. Bu sıkıntılı süreçte Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, hiç bir vatandaşımızı mağdur etmemek için ilgili tüm kurumlarımızla seferber olduk" diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen Vali Zülkif Dağlı makam aracından yüz maskesi ile indi

Samsun'a gelen Vali Zülkif Dağlı makam aracından yüz maskesi ile indi