18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA İYİ PARTİ İLKADIM İLÇE BAŞKANI AKŞENER'E AÇILAN FETÖ SORUŞTURMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

Samsun'da İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Akşener'e açılan FETÖ soruşturmasına  tepki gösterdi

Samsun'da İYİ Parti'nin İlkadım İlçe Başkanı Av.Burcu Işıtan Satar, Meral Akşener'e yönelik 3 yıl önce başlatılan FETÖ soruşturması dosyasının İstanbul seçimlerinden sonra raftan indirildiğini açıklayarak bu duruma tepki gösterdi.

30 Haziran 2019 Pazar 21:36 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti'nin İlkadım  İlçe Başkanı Av.Burcu Işıtan Satar, Meral Akşener'e yönelik 3 yıl önce başlatılan FETÖ soruşturması dosyasının İstanbul seçimlerinden sonra raftan indirildiğini açıklayarak bu duruma tepki gösterdi.


Samsun'da İYİ Parti'nin İlkadım İlçe Başkanı Av. Burcu Işıtan Satar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e 2016 yılında açılan FETÖ soruşturması dosyasının 3 yıl sonra yeniden gündeme getirilmesini eleştirdi.

Meral Akşener'in mecliste FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması için önerge verdiğini hatırlatan İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Av.Burcu Işıtan Satar, konuyla ilgili açıklamasında "Mecliste FETÖ terör örgütü araştırılsın önergesi veren bir kişiye karşı, bağımsız bir tutum sergilememek ve yargı eliyle FETÖ örgütü ile ilişki suçlaması yapmak akıl ve vicdanın kabul edebileceği bir şey değildir. Meclisteki araştırma önergesi tekliflerini reddedenlere neden reddettiniz diye sormak gerekirken, bunu gündeme getiren bir hareketin liderine, suç isnat etmek sadece yargıya olan güveni daha da zedelemektedir." dedi.

Açıklamasında "AKP iktidarı döneminde en çok yargıya olan güven erozyona uğramıştır" diyen İYİ Parti'nin İlkadım İlçe Başkanı Av. Burcu Işıtan Satar, Meral Akşener'e karşı son iki yıldır algı operasyonları yapıldığına da dikkati çekti.  

"Sayısız hukukla bağdaşmayan siyasi kararların alındığı bu dönemde en son Genel başkanımız Sayın Meral Akşener hakkında FETÖ örgütü ile  bağlantısı olduğu iddiası ile 2016 yılında hazırlanmış dosya tozlu raflardan indirilmiştir. Asılsız iddialarla dayanaksız bir şekilde ve tümüyle siyasi sebeplerle açılan soruşturma dosyasında, o tarihten bu yana herhangi bir somut delil bulunmadığı gibi, Sayın Meral Akşener’in de ifadesine başvurma ihtiyacı duyulmamıştır" diyen İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Av. Burcu Işıtan Satar, konuyla ilgili şunları dile getirdi.
"Algı yönetimi yapanlara karşı, sayın Genel Başkanımız Meral Akşener her platformda haykırarak "Bana haksız iddialarda bulunupta bunun gereğini yapmayanlar şerefsiz haysiyetsizdir" derken hiç bir itirazda bulunmayanların, şimdi birden tozlu rafları karıştırmaları, üstelik tüm ülkeyi ilgilendiren bu kadar büyük bir suçlamanın  dosyasına gizlilik kararı aldırmalarına  sebep nedir ? Hergün herkesin konuştuğu bir iddiayı tüm toplumu ilgilendiren bir mevzuyu gizli kapaklı çözmeye çalışmak aklımıza bir çok şüpheyi sokmaktadır. Neden 3 yıl beklendi? Neden gizlilik kararı alındı? Neden tam da İstanbul seçiminde büyük mücadele verip başarıda önemli pay sahibi olduğu zamana denk geldi? Neden şimdi. Daha bir çok neden sorusu sorulabilir ama cevap basittir. İktidar ve yancısının kendi çıkarları uğruna her gün değişen ve halktan uzaklaşan ama yalanla örtmeye çalıştıkları söylemlerini  deşifre eden ,yanlışlarını en sert eleştiren muhalefet lideri cesurlar hareketinin önderi Sn. Meral Akşener bu sözde milliyetçi ve muhafazakar ittifakın ipliğini pazara çıkartmıştır. YARGI ÖRÜMCEK AĞINA BENZER KUVVETLİ DELER , ZAYIF TAKILIR ANLAYIŞINI BENİMSEYEN ADALET SAVUNUCULARININ  BİLMESİ GEREKEN;  GÜÇLÜNÜN DEĞİL HAKLININ YANINDA OLANLAR   BİR DÖNEM DEĞİL HER DÖNEM GÜÇLÜ OLUR . AKSİ TAKTİRDE BU ÜLKEDE GÜCÜN ADAMI OLUP YARGILAMA YAPANLARIN AKİBETİNİ TARİH KİTAPLARI YAZAMADAN YENİ DOĞAN ÇOCUKLAR BİLE GÖRMÜŞTÜR. BİZ ÜLKENİN BU KADAR DERİN VE İÇİNDEN ÇIKILMAZ SORUNLARI ORTADA DURUR İKEN YARGIYI BÖYLE ANLAMSIZ VE SİYASİ SEBEPLERLE OLUŞTURULMUŞ BİR DOSYA İLE MEŞGUL ETMEYİ DOĞRU BULMUYOR VE BİR AN EVVEL AKLISELİM HAREKET EDİLMESİNİ ve ADİL BİR HUKUK DÜZENİNİN TESİSİNİ TALEP EDİYORUZ."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'un 54'üncü kuruluş yıl dönümünde Atakum'da meşaleli kutlama

Samsunspor'un 54'üncü kuruluş yıl dönümünde Atakum'da meşaleli kutlama