29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA KONUŞAN AHMET DAVUTOĞLU İKTİDARIN ÇOK AH ALDIĞINI SÖYLEDİ

Samsun'da konuşan Ahmet Davutoğlu iktidarın çok ah aldığını söyledi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Samsun'da yaptığı konuşmada, "İktidarın çürümesi yozlaşmasını artık halk gördü. Ve bu iktidarı götürecek. Çok ah aldılar" dedi.

03 Temmuz 2021 Cumartesi 17:42 SİYASET

Samsun'a partisinin İl Başkanlığı kongresi için gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, önemli açıklamalar yaptı.


Samsun'da bir otelde basın mensupları ile toplantı yapan Ahmet Davutoğlu, insanların artık iktidarın çürüdüğünü ve yozlaştığını gördüğünü ifade etti.

Samsun'da Vezirköprü ve Terme ilçelerini ziyaret ettiğini hatırlatan Ahmet Davutoğlu, "Samsunda gördüğüm manzara beni çok ümitlendirdi. Eskiden halkın arasına girdiğimizde AK Parti tabanından olduğunu düşündüğüm insanlar eskiden şunu söylüyordu, 'Hocam niye ayrıldın bizim başbakanımızdın, şuanda ihtiyaç var' Şimdi hiç kimse bunu söylemiyor. Şimdi herkes şunu söylüyor, gelin ve kurtarın. Samsun'da beni üç tepki etkiledi. Biri Vezirköprü'de. Bir hanımefendi, oğlunun KPSS'den 85 puan aldığını söylediği 5 senedir hiç bir yere yerleşemediğini, 55-60 alanlar yerleşti dedi. Bu adalet duygusunun yok olmasıdır. Annelerin babaların çocuklarına bakarken artık iyi bir eğitim alsın diye değil de, biran önce iktidar partisinin gençlik kollarına girsin diye bakmasına yol açacak tipik bir Orta Doğu, BAS rejimine benzer bir şey. İktidar partisinin kadrolarına gireceksiniz orada yükseleceksiniz. Ben bu partide buna asla izin vermedim. Nepotizm kavramını Türk siyasetine ben getirdim. Bir tek yakınımızın görevdeyken bir yere geldiğini göremezsiniz. Türkiye'nin en büyük kurumlarından birini başında ki kişi kızını ve damadını yanında çalıştırdığı için görevden aldım burası sizin aile şirketiniz değil dedim. Sonra Terme'ye gittim. Terme'li Selda düşsünler artık yakamızdan dedi. Geçmişte AK Parti'ye oy verdiğini söyledi. Halkta büyük bir tepki var. Bir başkası siz bıraktığınızda dolar 2.58'ti şimdi 8.5 dedi. İnsanlar hatırlıyor. Dünyada en fazla değen kaybeden para Türk parası. Neden cahil bir ekonomi yönetimi var. Merkez Bankası rezervlerini tükettiler. Mafya çeteler bu devlete nasıl girdi diyor emekli bir polis memuru. Siz siyasi ahlak yasasını çıkartsaydınız bunları yaşamayacaktır diyor. İki aydır akıl almaz olaylar var" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Davutoğlu Samsun'da Cumhurbaşkanına 2019 yılında verdiği 3 raporu açıkladı

Davutoğlu Samsun'da Cumhurbaşkanına 2019 yılında verdiği 3 raporu açıkladı