25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA MEZARLIK YER ÜCRETLERİNE ZAM YAPILACAK OLMASINA CHP'Lİ ATİLLA TEKCAN'DAN TEPKİ

Samsun'da mezarlık yer ücretlerine zam yapılacak olmasına CHP'li Atilla Tekcan'dan tepki

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, Asri ve Kıranköy Mezarlıklarında yer ücretlerine zam yapılması kararının alınmasına Orhan Veli'nin şiirini okuyarak tepki göstererek, " İstanbul'un Vatan Caddesi'nde bile mezar yeri bu kadar pahalı olmaz" dedi.

20 Ağustos 2019 Salı 19:30 SİYASET

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, Asri Mezarlığı'nda yer ücretlerinin 7 bin liradan, 10 bin liraya, Kıranköy Mezarlığı'nda ise yer ücretlerinin 4 bin liradan 10 bin liraya çıkartılacak olmasına şiir okuyarak tepki gösterdi.


Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Komisyonu, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleşti. Komisyonda 27 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi.

Gündemde Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait Asri Mezarlığı'nda yer ücretlerinin 7 bin liradan, 10 bin liraya; Kıranköy Mezarlığı'nda ise yer ücretlerinin 4 bin liradan 10 bin liraya çıkartılmasıyla ilgili madde de yer aldı. 

Maddenin görüşülmesi esnasında söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, zamları Orhan Veli Kanık'ın "Yaşamak Bedava" isimli şiiri ile eleştirdi. "Bedava yaşıyoruz, bedava/ Hava bedava, bulut bedava/ Dere tepe bedava/ Yağmur çamur bedava/ Otomobillerin dışı, Sinemaların kapısı/ Camekanlar bedava/ Peynir ekmek değil ama/ Acı su bedava/ Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava/ Bedava yaşıyoruz, bedava" dizelerini meclis üyelerine okuyan Tekcan, "Türkiye'de geçim şartlarının zor olduğunu biliyoruz. Yalnız ölümün de bu kadar pahalı olmasını kabullenemiyoruz. 151 kişilik bir ada paftasının 10 bin liradan satışı söz konusu. İstanbul Vatan Caddesi'nde bu kadar pahalı olmaz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü koyun vebası çiftçiye bulaştı iddiasına açıklama yaptı

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü koyun vebası çiftçiye bulaştı iddiasına açıklama yaptı