27 Mayıs 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA MHP İL BAŞKANI ABDULLAH KARAPIÇAK GÖREVDEN ALINACAK İDDİASI

Samsun'da MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak görevden alınacak iddiası

Samsun MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın 31 Mart yerel seçimlerinin ardından genel merkez tarafından görevinden alınacağı iddiası gündeme geldi.

12 Nisan 2019 Cuma 17:51 SİYASET

Samsun'da MHP'nin İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın yerel seçimlerin ardından görevden alınacağı iddiası gündeme geldi.


31 Mart yerel seçimlerinde  özellikle ülkücü tabanın Cumhur İttifakı adaylarına destek vermesi noktasında ağırlığını koyamadığı, ülkücüleri Cumhur İttifakı adaylarına oy vermeleri ile ilgili yönlendiremediği iddiaları ile karşılaşan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, bu otorite boşluğunu ise MHP'den ihraç edilen Erhan Usta'ya çalışan parti teşkilatlarına ayar verileceğini söyleyerek aslında dile getirmişti.

Yerel seçim sonrası Cumhur İttifakı adaylarına destek vermeyen ilçe teşkilatlarını genel merkeze rapor ettiklerini de söyleyen Abdullah Karapıçak'a önümüzdeki günlerde ilk ayarın genel merkezden verileceği iddia ediliyor. Zira MHP Lideri Bahçeli, özellikle İlkadım ilçesinde MHP'den istifa ederek İYi Parti'den aday olan ve seçimi kazanan Necattin Demirtaş ile ilgili MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'a talimat vererek, Demirtaş'ın seçimi kazanmamasını sağlamalarını istemişti. Karapıçak, Devlet Bahçeli'nin bu talimatını seçim sürecinde de Cumhur İttifakı ile gerçekleştirilen bir mitingde dile getirmişti.

Sonuçta İlkadım ilçesinde MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş seçimi kazanırken, bu durumun MHP Genel Merkezinde de rahatsızlık yarattığı, önümüzdeki günlerde de genel merkezin bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı, ülkücü tabanı Cumhur İttifakına yönlendiremediği gerekçesi ile ilk faturayı MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'a keserek görevden alacağı gündeme geldi.

İlerleyen süreçte MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'ın görevden alınacağı yerine ise MHP'den milletvekili adayı olan Yücel Şahin'in getirileceği parti içi kulislerinde konuşuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 12 yaşındaki çocuğu dövüp telefonunu gasp eden bir kişi tutuklandı

Samsun'da 12 yaşındaki çocuğu dövüp telefonunu gasp eden bir kişi tutuklandı