21 Mart 2019 Perşembe

SAMSUN'DA MHP SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİNİN AÇILIŞI MEHTERAN EŞLİĞİNDE YAPILDI

Samsun'da MHP Seçim İletişim Merkezinin açılışı mehteran eşliğinde yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimleri için Seçim İletişim Merkezinin açılışını yaptı. Seçim İletişim Merkezi açılışında konuşan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Ankara'ya 4 milletvekili göndermek istediklerini söyledi.

03 Haziran 2018 Pazar 17:06 SİYASET

Samsun'da Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanında bulunan Seçim İletişim Merkezi açılışı mehteran gösterisi eşliğinde yapıldı.


Samsun Cumhuriyet Meydanında MHP İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Seçim İletişim Merkezi'nin açılışı coşku içerisinde gerçekleştirildi. Mehteran gösterisi eşliğinde yapılan Seçim İletişim Merkezi açılışında konuşan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 24 Haziran seçimlerinde Samsun'dan 4 milletvekili çıkartmak istediklerini söyleyerek Samsunlulardan destek istedi.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Seçim İletişim Merkezi açılışında Cumhur İttifakının neden oluşturulduğu ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Taner Tekin,  "Biz  Cumhur İttifakını oluşturduk ve halkımızdan da onun Cumhurbaşkanı adayına destek istiyoruz. Neden Cumhur İttifakı. MHP gerektiğinde her defasında fedakarlığın en büyüğünü yapıp, ülke çıkarları söz konusu olduğunda, bu ülke için taşın altına elini değil gövdesini koyan ülkücü harekettir. Önce milletin bekası demedik mi. Aynı anlayışla, Türkiye'de kaos oluşturmaya çalışanlara demokratik dersi yine MHP verdi. Bu ülkenin başına bela olan FETÖ ile mücadele edilmesi gerektiğini söyleyen Devlet Bahçeliydi. Bu ülkenin işgal edilmeye çalışıldığı 15 Temmuz gecesi Ankara'da tek başına genel merkezin ışıklarını yakarak devletinin yanında olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli değil miydi.  Değerli Samsunlular, o gece Türkiye Cumhuriyetinin uçurumdan döndüğü geceydi. Genel merkezin tüm ışıklarını yakıp F-16'lara kendini hedef ederek buranın ışıkları sönerse Türkiye'nin ışıkları söner diyen Devlet Bahçeliydi.  İşte biz bu yüzden Cumhur İttifakı diyoruz. Türkiye'nin birlik ve beraberliğinin devam edebilmesi için Recep Tayyip Erdoğan'ı destekliyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti aslanlar gibi hem FETÖ ile hem terör ile mücadele ediyor.  Bize daha fazla güç verin. Bu ülkenin önündeki en büyük kalkan olan MHP'ye destek vermeye hazırmıyız. Samsun bunda kararlı mı. " dedi.TANER TEKİN: KISKANÇLIKTAN ÇATLATAN BİR MİLLETVEKİLİMİZ VAR
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, konuşmasında ayrıca MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'ya da dikkat çekerek şunları dile getirdi.  "Samsun'da Allah'a şükürler olsun bir tane milletvekilimiz var. Başkalarını kıskançlıktan çatlatan bir milletvekiline sahibiz. Samsun'un sorunlarını bilen, Samsun'u karış karış gezdi. Sorunları biliyor cesurca bu sorunları mecliste dile getiriyor. Samsun'u rahatlatacak bir sürü çözüm önerileri sundu ama kabul edilmedi. Erhan bey gibi Samsun'dan dört tane milletvekili göndermeye hazır mıyız. En az 4 milletvekili istiyoruz. 24 Haziran gecesine kadar gece gündüz çalışmaya hazır mıyız. Bu ülkenin bu şehrin geleceği için MHP'ye oy istemeye, Cumhurbaşkanlığında da Recep Tayyip Erdoğan'a oy istemeye hazır mıyız. Adı gibi devlet, MHP'nin bilge lideri Devlet Bahçeli 19 Haziranda Samsun'a geliyor.  19 Haziranda genel başkanımızı hak ettiği gibi karşılamaya hazır mıyız." 

ERHAN USTA: YENİ SİSTEMDE YASAMA ORGANI GÜÇLENDİRİLDİ
Seçim İletişim Merkezi açılışında daha sonra söz alan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'da, açılışa katılan vatandaş ve partililere yeni sistem hakkında bilgiler verdi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile yasamanın güçlendirildiğini anlatan Erhan Usta, " Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi iki başlılığı  ortadan kaldırmak, Cumhuriyetin temel niteliklerini korumak içindi. Burada etkin ve  dengeli bir hükümet sistemi kurulmuştur. Yasama güçlendirilmiştir yeni sistemde. Önceki  sistemde Cumhurbaşkanı yaptığı hiç bir işten sorumlu değildi, yeni sistemde sorumlu olacak. Hükümeti yeni sistemde artık aziz milletimiz kuracak. Mecliste illaki bir partinin  mecliste çoğunluğu sağlaması ortadan kalktı. Bu Türkiye açısından son derece önemli bir kazanımdır. Herkesin birbirine düşman kesildiği bir ortamda ülkeyi güzel bir yere götüremeyiz. Bunun için yasama organı güçlendirildi. Kanunlar Cumhurbaşkanı kararnamelerinin üzerinde olacak.  Yeni sistemde hükümeti doğrudan millet seçtiği için koalisyonlar dönemi sona erdi. Yeni sistemde Cumhurbaşkanı en fazla iki defa  seçilebilecek" dedi.CUMHUR İTTİFAKI SEÇİMDEN SONRADA SÜRECEK
Erhan Usta konuşmasında ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişimine de değinerek, şunları dile getirdi.
"15 Temmuz'da Türk tarihinde karşılaştığımız en büyük ihanetle  karşılaştık. Her zaman bu vatanın savunması için kanını canını vermeye hazır olan MHP  camiası o gecede her zamanki gibi dimdik durdu. Türkiye rejim tartışması yapacak bir ülke  değildir. Türkiye laikliği, üniter yapıyı tartışamaz. Bu tartışmalar MHP'nin aldığı inisiyatif ile  ortadan kaldırılmıştır.  Türkiye içeride bir yandan da FETÖ ve PKK ile  mücadele ediyor. Sınır ötesi harekatlar Türkiye'nin bekası için önemliydi. Türkiye'nin  karşısında olanlar bu operasyonlara her zaman karşı çıktı. Terörü odağında kurutmaya  yönelik operasyonları MHP her zaman destekleyecektir. 15 Temmuz gecesi ve daha sonra Yeni Kapı ruhu ile AK Parti ile Cumhur İttifakı oluşturuldu. Bu ittifak seçime yönelik bir ittifak değildir. Bizim karşımızda olan ittifaklar seçimden sonra dağılacaktır. Bizim  ittifakımız seçimden sonrada devam edecek. Bu seçimler sonrasında yapılacak yeni  seçimlere kadar bizim ittifakımız devam edecek. 15 Temmuz'da ki saldırılar şuan finansal  saldırılarla devam edebilir. Samsun için mücadele eden insanlar, Samsun'un sorunlarını çözmek için yola çıkan arkadaşlarımıza destek istiyoruz."

Konuşmaların ardından MHP Samsun Milletvekili adayları Erhan Usta, Abdurrahman Çamaş, Murat Camadan, Erdem Okan, Cemalettin Kola, Yüksel Ünal, Mine Aktaş, Yakup Aydın ve Hami Korkmazlı'nın da hazır bulunduğu törende Seçim İletişim Merkezi'nin açılışı yapıldı.
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Kaymak'tan DHA Samsun Bölge Temsilcisi Sandıkçı'ya doğum günü sürprizi

Samsun Valisi Kaymak'tan DHA Samsun Bölge Temsilcisi Sandıkçı'ya doğum günü sürprizi