23 Eylül 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA MHP'DEN İSTİFA EDEN NECATTİN DEMİRTAŞ, İYİ PARTİ ROZETİNİ TAKTI

Samsun'da MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş, İYİ Parti rozetini taktı

Samsun'da MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş, üç hilal rozetini çıkarttı, İYi Parti rozetini taktı. Necattin Demirtaş bugün İYi Parti İlkadım İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Necattin Demirtaş, İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığına yaptığı ziyarette partiye üye oldu.

25 Ocak 2019 Cuma 16:14 SİYASET

Samsun'da Cumhur İttifakı'nın İlkadım ilçesinde aday göstermemesi nedeni ile MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş,  İYİ Parti rozetini taktı.


Samsun'da MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş, İlkadım Belediyesi Başkan adayı olmak için İYİ Parti rozetini taktı.

Haber Gazetesinden Erdinz Yıldız'ın haberine göre, MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş bugün İYi Parti İlkadım İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Necattin Demirtaş, İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığına yaptığı ziyarette partiye üye oldu. İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar ise partiye üye olan Necattin Demirtaş'a İYi Parti rozetini taktı.

Öte yandan İYi Parti'nin logosu partinin kurulduğu süreçte maklubeye benzetilmiş, bu benzetme nedeni ile  "Sembolümüz güneştir. Güneşimiz sekiz köşeli yıldızdır. Bu toprakları bize vatan kılan Selçuklu’nun izinde, Güneş’in ülkesinde büyük milletimizin hak ettiği İYİ Türkiye’yi yeniden inşa etmektir ülkümüz. O yıldız ki güneş gibi doğmuştur bu topraklara. O yıldız ki Anadolu’da kadınımızın çilesi, sevgisi, hasreti, umudu olmuş, nakış gibi ilmek ilmek sekiz köşeli yıldızı dokumuştur el emeği göz nuru kilimlere. O yıldız ki yedi düvele nam salmış, üç kıtada zaferden zafere koşmuş Osmanlı İmparatorluğu’nda sikkelere, tuğralara basılmıştır. Ecdadımız gibi şanlı bir tarih yazmak için yola çıktık. Sekiz köşeli yıldızımız yüreğimize işlendi, ilhamımız oldu" açıklaması yapılmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

misafir

26 Ocak 2019 Cumartesi 12:44

haberin başlığı ile bu haberi yaparken hiç düşünmedinmi bana söverler diye.

Vatandaş

25 Ocak 2019 Cuma 16:29

samsunkenthaber yalaması maklubeye benzeyen parti var da siyasi ayak nerede onu da haber yapsana, haberciliğini biptiğim samsunkenthaber....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bedelli askerlik yapan 929 er terhis oldu

Samsun'da bedelli askerlik yapan 929 er terhis oldu