10 Ağustos 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA MHP'DEN İSTİFA EDİP AK PARTİ'YE GEÇEN SABRİ ARSLAN AK PARTİ'DEN DE İSTİFA ETTİ

Samsun'da MHP'den istifa edip AK Parti'ye geçen Sabri Arslan AK Parti'den de istifa etti

Samsun'da MHP'den istifa ederek AK Parti'ye geçen Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sabri Arslan, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Cumhur İttifakına bağlı kalacağını açıklayarak AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı.

18 Şubat 2019 Pazartesi 16:57 SİYASET

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sabri Arslan, MHP'den sonra AK Parti'den de istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.


AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olan Sabri Arslan, yaptığı açıklamada, "2011 yılında Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Ülkücü kardeşlerim' diyerek yapmış olduğu davete icabetle kendisine yük olan değil, yükünden yük alan partililik beraberliğimizi sonlandırıyorum" dedi. 

AK Parti'den istifa ettiğine dair yaptığı açıklamada Sabri Arslan, şunları dile getirdi.
"AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın ruhuna kesinlikle bağlı kalacağım. Hiçbir siyasi partiye geçmiyeceğim. Ozan Arif tanımı ile 'Tabelası kanla yazılmış' olan MHP'lilik çizgimi koruyacağım. Samsun özelinde, Cumhur İttifakı'nın ruhuna da beka sorununa da aykırı olan bir anlayışla 3 aydır AK Parti meşru zeminlerinde verdiğimiz belgelerle sabit olan demokratik mücadelelerimize rağmen oluşan 'sefa sürme' yapılanmasına karşı dava anlayışlı tavrımızı sürdüreceğiz... Rabbim istikameti hak üzre olanları muvaffak, nefsine uyanları da ıslah etsin." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

19 Şubat 2019 Salı 09:30

karaktersizde utanma sıkılma yok hala mhp'yim ve ülkücüyüm diyor.arsız herif...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Tekkeköy adayı olan Mustafa Candal eşkıya mısın dediği polisi sürgün ettirmiş

Samsun'da Tekkeköy adayı olan Mustafa Candal eşkıya mısın dediği polisi sürgün ettirmiş