20 Eylül 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA MHP'Lİ MECLİS ÜYESİ ATMACA İLKADIM'A ADAY ADAYI HAZIRLADIKLARINI AÇIKLADI

Samsun'da MHP'li Meclis üyesi Atmaca İlkadım'a aday adayı hazırladıklarını açıkladı

Samsun'da MHP Meclis üyesi Hayri Atmaca, İlkadım Belediyesi Başkanlığına bir aday adayı hazırladıklarını açıklarken, "Takdir liderden" dedi.

31 Temmuz 2021 Cumartesi 17:30 SİYASET

Samsun'da MHP Meclis üyesi Hayri Atmaca'nın 31 Mart 2024 tarihinde yapılması beklenen yerel seçimler için MHP olarak şimdiden İlkadım Belediyesi için bir aday adayı hazırladıklarını duyurması şaşkınlık yarattı.


İlkadım Belediyesi'nin MHP'li Meclis üyesi Hayri atmaca, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin üzerinden iki yılın geçtiğini ve artık yeni bir seçime hazırlanma zamanı geldiğini belirterek, 2024'de yapılması beklenen seçim için bir aday adayıyla İlkadım Belediyesi Başkanlığı için hazırlandıklarını ifade etti.

Hayri Atmaca yaptığı bu açıklama ile dikkatleri üzerine çekerken, "Çalışma bizden takdir liderden" dedi.

Cumhur İttifakı ortağı olan MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ise MHP Meclis üyesi Atmaca tarafından İlkadım Belediyesi için yapılan aday adayı açıklamasına ilişkin, böyle bir açıklama yapılacağına dair önceden bilgilendirilip bilgilendirilmediği ise bilinmiyor.NECATTİN DEMİRTAŞ MHP'DEN İSTİFA ETMİŞTİ
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İlkadım Belediyesi, Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti'ye bırakılmıştı. O dönem MHP'den İlkadım Belediye Başkan adayı olmak isteyen Necattin Demirtaş ise MHP'nin İlkadım için aday çıkartmayarak, AK Parti adayına destek vermesi sonrası, adaylık yolu kapanan Demirtaş, MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçmişti. Samsun'da MHP tabanı ise 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İlkadım Belediyesi'nin MHP adayına bırakılması gerektiğini sık sık dile getiriyordu. MHP'nin İlkadım ilçesi için aday çıkartmaması sonucu İYİ Parti'ye geçen ve ülkücü kimliği ile tanınan Necattin Demirtaş MHP'den istifa etmesine rağmen seçimi kazanan taraf olmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde çıkan orman yangınında son durum!

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde çıkan orman yangınında son durum!