27 Mayıs 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA MİLLET İTTİFAKI HDP AÇIKLAMASI YAPTI!

Samsun'da Millet İttifakı HDP açıklaması yaptı!

Samsun'da İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu ve CHP İl Başkanı Mehmet Kundak bir araya gelerek Millet İttifakının HDP ile ilişkilendirilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

15 Mart 2019 Cuma 16:08 SİYASET

Samsun'da Millet İttifakının HDP ile ilişkilendirilmesinden CHP ve İYİ Partililerin ciddi anlamda rahatsız olduklarının belirtildiği ortak açıklamada, 'Millet İttifakına HDP Desteği' şeklinde ki haberlere ise CHP ve İYi Parti Samsun İl Başkanları tepki gösterdi.


İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu ve CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak tarafından 'Millet İttifakına HDP desteği iddiaları ve haberleri ile ilgili yapılan ortak açıklamada şu görüşlere yer verildi.

"14 Mart 2019 Perşembe günü Samsun yerel basınında faaliyet gösteren bir gazetede “Millet İttifakına HDP Desteği” başlığı ile bir haber yayınlanmış ve iş bu haber Millet İttifakını oluşturan İYİ Parti ve CHP gönüldaşlarını ciddi anlamda rahatsız etmiştir. Aslı ve mesnedi bulunmayan bu tür haberlerin kimler tarafından ve hangi amaca matuf olarak yapıldığını veya yaptırıldığını gayet iyi bilmekteyiz.  Ancak, asıl bilinmesi ve özümsenmesi gereken basının asli görevinin ne olduğudur. Genel olarak basının temel görevi; “toplumun doğru, tarafsız ve objektif habere ulaşmasını” temin etmektir. BASIN HAKİKATİN SÖZCÜSÜDÜR. Kamuoyunun düşünce ve beklentilerinin Devlet aygıtına iletilme vasıtalarından biridir Basın. Fonksiyonunu doğru icra edebildiğinde gelişmiş demokrasilerin emniyet sübabıdır aynı zamanda. Yasama, yürütme ve yargı erki olarak tanımlanan Devlet gücüne kontrol erki olarak basının eklenmesi sırf bu yüzdendir. Böylesine önemli bir görevi ifa eden basın kurumunun her ne saikle olursa olsun “toplumu yanlış yönlendirmesi veya buna yönelik algı oluşturması” hiçbir şekilde kabul edilemez. Yerel seçimlere sayılı günlerin kaldığı bu ortamda; memleket meseleleri ile ilgili olarak hangi siyasi partilerin işbirliği içinde olduklarını tespit etmek için basının TBMM’nde yaşanan gelişmelere bakması gerekir. 
- FETÖ’ nün siyasi kanadının araştırılması için verilen önergenin İYİ Parti ve CHP’nin EVET oyuna karşılık, AKP ve MHP’nin RED, HDP’nin ÇEKİMSER oyları ile,
- Andımızın okullarda tekrar okutulması önergesinin İYİ Parti ve CHP’nin EVET oylarına karşı AKP, MHP ve HDP’nin RED oyları ile,
- T.C. ibaresinin bazı kamu kurumlarının başına tekrar konulması önergesinin İYİ Parti ve CHP’nin EVET oylarına karşılık AKP’nin RED, MHP ve HDP’nin ÇEKİMSER OYLARI İLE NASIL REDDEDİLDİĞİNİ kamuoyunun bilgisine sunmalıdır BASIN. 
- Iğdır ve Ahlat’ ta belediye başkan adaylarını geri çekerek HDP’nin adayının kazanma şansını azaltan İYİ Partinin tavrını paylaşmalıdır BASIN.  Hülasa; iftira ve haksızlıktan uzak, belli odakların borazanlığını yapmayan, basın ahlak ve ilkeleri çerçevesinde görevini ifa etmelidir BASIN. Bilinmelidir ki; bu ilkelere sahip sektör mensupları başımızın tacıdır. Açıklamamız içerisinde yer alan eleştiriler bu ilkelere uygun hareket eden basın mensubu arkadaşlarımızı asla tasvir etmemektedir.  Samsun özelinde Büyükşehir ve özellikle merkez ilçelerimizde Millet İttifakının ortaya koyduğu iddianın Cumhur İttifakını oluşturan partileri ciddi anlamda rahatsız ettiğinin farkındayız.  Netice olarak belirtmek gerekir ki; bizler oy kullanma ehliyetine sahip herkesin oyuna talibiz. Ancak bizim ittifakımız MİLLET İTTİFAKI adı altında sadece İYİ Parti ve CHP arasındadır. Bu gerçeği çarpıtmaya veya aksine algı oluşturmaya yönelik ve özellikle haysiyet cellatlığı yapma amacını taşıyan bu tür haberleri ve yapanları şiddetle kınıyoruz. Samsun halkının ve Türk kamuoyunun takdirlerine saygı ile arz ederiz.   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ablasını son yolculuğuna uğurladı

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ablasını son yolculuğuna uğurladı