18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN'DA MİLLET İTTİFAKINDA İLKADIM KRİZİ! CHP'LİLER TEPKİLİ

Samsun'da Millet İttifakında İlkadım krizi! CHP'liler tepkili

Samsun'da CHP yerel seçimler için 8 ilçeyi İYİ Parti'ye bırakırken, İYi Parti'ye bırakılan ilçeler arasında İlkadım'ın da yer alması Millet İttifakında krize neden oldu.

25 Ocak 2019 Cuma 14:52 SİYASET

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nin İYi Parti'ye bırakılması ve Samsun Büyükşehir adayının da Erhan Usta olacağı iddialarının gündeme gelmesi CHP'lilerin tepkisini çekti.


Samsun'da Millet İttifakı kapsamında CHP'nin ve İYi Parti'nin belediye başkan adayı çıkartacağı ilçeler belli oldu. Buna göre Samsun'da CHP sadece 7 ilçede belediye başkan adayı çıkartacak. CHP Samsun'da 8 ilçeyi ise İYi Parti'nin adaylarına bıraktı.

Samsun'da CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde Asarcık, Ayvacık, Canik, İlkadım, Kavak, Ladik, Salıpazarı ve Terme ilçesinde aday çıkartmayacak.  Samsun Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere Asarcık, Ayvacık, Canik, İlkadım, Kavak, Ladik, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde ise Millet İttifakı kapsamında İYİ Parti adayları seçime girecek, CHP ise bu ilçelerde destek verecek.

CHP ise Samsun'da 19 Mayıs, Alaçam, Atakum, Çarşamba, Havza, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerinde aday gösterecek. Millet İttifakı Samsun'da Bafra ve Tekkeköy ilçelerinde ise ayrı ayrı aday gösterecek. 

Samsun'da bazı CHP'liler ise İlkadım ilçesinin İYi Parti'ye bırakılmasını eleştirirken, CHP İlkadım Belediyesi Meclis üyesi adayı olan Cengiz Akşan, bu duruma oturma eylemi başlatarak tepki gösterdi. Samsun Büyükşehir'de de Hayati Tekin'in ittifak adayı olmasını isteyen CHP'liler Erhan Usta'nın isminin gündeme gelmesi ile geçtiğimiz günlerde İYi Parti Samsun İl Başkanlığı binası önünde eylem yaparak açıklama yapmıştı.

ERHAN USTA TAMAM DERSE İLKADIM İYİ PARTİ'YE BIRAKILACAK
Öte yandan Habertürk'te yer alan bir habere göre Samsun İlkadım ilçesindeki uzlaşmazlığın çözümünün ise İYİ Parti’ye bırakılan Büyükşehir adayı konusundaki görüşmelerin tamamlanması sonrasına bırakılması kararlaştırıldı.

Habertürk'de yar alan haberde, Erhan Usta ile ilgili de dikkat çekici bir bilgiye yer verilerek,

"İYİ Parti Büyükşehir için, AK Parti teşkilatı ile tartışması nedeniyle MHP’den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta’ya adaylık teklifinde bulunmuş ve müzakereye başlamıştı. Usta’nın Büyükşehir adaylığını kabul etmesi halinde İlkadım İYİ Parti’de kalacak." ifadelerinin yer alması dikkati çekti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYi Parti'ye geçen Necattin Demirtaş'a MHP'lilerden tepki! Koltuk için davasını sattı

İYi Parti'ye geçen Necattin Demirtaş'a MHP'lilerden tepki! Koltuk için davasını sattı