09 Mayıs 2021 Pazar

SAMSUN'DA MİLLET İTTİFAKINDAN AK PARTİ İL BAŞKANININ KAYYUM SÖZLERİNE TEPKİ GELDİ

Samsun'da Millet İttifakından AK Parti İl Başkanının kayyum sözlerine tepki geldi

Samsun'da bir araya gelen Millet İttifakı İl ve İlçe Başkanları, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun İlkadım Belediyesi için sarfettiği kayyum sözlerine çok sert tepki gösterdi.

08 Ekim 2020 Perşembe 13:06 SİYASET

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesine kayyum açıklaması yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun bu sözlerine Millet İttifakı İl ve İlçe Başkanları bir toplantı yaparak tepki gösterdi.


İYİ Parti Samsun İl Başkanlığında gerçekleşen toplantıya İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Satar ve CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar katıldı.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu önceki gün yaptığı açıklamada İYİ Partili İlkadım Belediyesi için kayyum sözlerini kullanarak "Gerekli görülürse kayyum atanır" ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamaya cevap vermek için  bir araya gelen Samsun Millet İttifakı İl ve İlçe Başkanları, kayyum imasına sert çıktı.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, yaptığı açıklamada, "Yerel seçimlerde büyük bir mağlubiyet alan Cumhur İttifakı, Millet İttifakına karşı kaybettiği tüm belediye başkanlarının halka hizmet için yaptığı çalışmaları engellemeye kalkmış akıl almaz borçlarla devrettikleri belediyeleri türlü engellemelerle kilitlemeye çalışmış, geçmişte borç batağına sokarken akıllarına gelmeyen tasarruf tedbirlerini gündeme taşır olmuşlardır. AKP İl Başkanı Ersan Aksu basına yansıyan kayyum iddiası sonradan belediye başkanımızı arayıp basın mensuplarının sorusuna cevaben verdiğini iddia ettiği kadar basit değildir yaptığı açıklama. Bu alenen yargısız infazdır. Ersan Aksu, kayyum atanabilir demek yerine ortada kayyum atanacak bir suç ya da iddia yoktur, nereden çıkartıyorsunuz bunu demesi hukukçu kimliğinin gerektirdiği bir sorumluluktur. Tam bir hafta Ersan Aksu'dan tekzip bekledik. Basındaki manşetler gerçeği yansıtmıyor diye. Ama onun sessizliği manşetleri kabul ettiğini ya da bunun konuşulmasından memnun olduğunu ortaya koyuyor" dedi.


İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy, açıklamasının devamında, "Belediyenin borç batağına sürüklenmesine sebep olmuş kişilerin bunda hiç katkısı yokmuş gibi bugün çıkıp kendi yarattıkları problemin sonuçlarından yeni seçilmiş bir belediye başkanını sorumlu görmesi sadece ve sadece ucuz siyasettir. Bugün kayyum lafını ısıtanlar bilmeli ki, devredilen borçların hangi savurganlıklarla adam kayırmacılıkla yapıldığını milletimiz artık bilmektedir. Biz Ersan Aksu'dan eski başkanlarına o döneme ait bir hesap sormasını beklerdik" dedikten sonra şunları dile getirdi.
"Bizim aba altından sopa gösterenlere pabuç bırakacağımızı, tüm yaptıkları engellemelere rağmen hergün çoğalıp büyüdüğümüzü görmelerini istiyoruz. Meselenin özü şudur. Ampülün gücü toplumu aydınlatmaya yetmiyor artık ve milletimiz yüzünü güneşe dönmüştür."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da petrol araması yapılacak

Samsun'da petrol araması yapılacak