16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DA MÜTEAHHİT SİYASETÇİ İLE İLGİLİ ŞOK EDİCİ İDDİALAR ORTAYA ATILDI

Samsun'da müteahhit siyasetçi ile ilgili şok edici iddialar ortaya atıldı

Samsun'da müteahhit olarak tanınan ancak son dönemde belediye başkan aday adaylığına soyunarak siyasi kimliği ile ortaya çıkan o isim ile ilgili şok edici iddialar ortaya atıldı.

24 Eylül 2018 Pazartesi 15:07 SİYASET

Samsun'da yerel seçim öncesi belediye başkanlıklarına aday aday olmayı düşünenler yavaş yavaş ortaya çıkarken, daha önceki yerel seçimlerde aday olan bir müteahhit siyasetçi ile ilgili ortaya atılan iddialar şok etkisi yarattı.


Samsun'da müteahhitlik yapan ve son dönemde yerel seçimlerde siyasetçi kimliği ile ortaya çıkan bir ismin, bir önceki yerel seçimde belediye başkan adayı olabilmek için birilerine ev ve araba aldığı iddiası ortaya atıldı.

Adaylığı garantilemek için birilerine ev ve araba aldığı iddia edilen siyasetçinin, müteahhitlik yaptığı dönemle ilgili de ilginç iddialar var.

İHALE BİLGİLERİNİ DİSKETLERLE ALDI
Bu iddialardan biri ise son dönemde siyasi kimliği ile ortaya çıkan ismin, Samsun Milli Eğitim eski Müdürü Cevdet Aydın döneminde, okul onarım ihalelerine girdiği, ihaleleri alabilmek için ise ihale şartnamesi ve ihale bilgilerinin yer aldığı disketleri rüşvet vererek kurumdan aldığı da iddia ediliyor.  Söz konusu ismin, aldığı çokça ihaleden zarar edeceğini anlayınca ihaleleri iptal ettirmek içinde yine Milli Eğitim eski Müdürü Cevdet Aydın döneminde basını kullanarak 'İhalelerde yolsuzluk var' algısı oluşturduğu da öne sürülüyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okul onarım ihalelerine ait bilgilerin yer aldığı disketleri rüşvet yolu ile aldığı ve bu şekilde ihaleye hazırlanarak teklif sunduğu gündeme gelen ismin, bir önceki yerel seçimlerde ise Canik İlçesinden aday olabilmek için birilerine iki ayrı ev aldığı siyasi kulislerde konuşuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

25 Eylül 2018 Salı 09:02

bir iddiada yada bir haber yapacaksan yürekli olacaksın.açık açık isim vereceksin ki ileride yaptığın haberin arkasında durabilesin.biz vatandaş olarak isim bekliyoruz.KİM BU KİŞİ....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman, Karadeniz Bölgesi İl Başkanları toplantısına katıldı

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman, Karadeniz Bölgesi İl Başkanları toplantısına katıldı