25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUNDA O BÜROKRAT AK PARTİ'DEN ÇAYCUMA ADAY ADAYI OLDU SAMSUN'DA MHP ADAY ADAYI İLE GEZİYOR

Samsunda o bürokrat AK Parti'den Çaycuma aday adayı oldu Samsun'da MHP aday adayı ile geziyor

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinden istifa edip AK Parti'den Çaycuma Belediye Başkan aday adayı olan Samsunspor eski Kayyum Başkanı Ahmet Karayılmaz'ın Samsun'da MHP'nin Atakum Belediye Başkan aday adayı Davut Numanoğlu ile gezmesi dikkat çekiyor.

07 Aralık 2018 Cuma 19:58 SİYASET

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinden istifa edip AK Parti'den Çaycuma Belediye Başkan aday adayı olan Ahmet Karayılmaz'ın seçim bölgesine gitmeyip, Samsun'da MHP'nin aday adayı ile gezmesi şaşırtıyor.


Samsunspor'un eski Kuyyum Başkanlığı görevinide yapan Ahmet Karayılmaz, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için AK Parti'den Çaycuma Belediye Başkan aday adayı oldu. Aday adaylığı başvurusunu Çaycuma'dan yapan Ahmet Karayılmaz, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinde bulunuyordu. Bu görevinden istifa ederek siyasete atılan Ahmet Karayılmaz, aday adayı olduğu Çaycuma ilçesi yerine Samsun'da MHP'nin Atakum Belediye Başkan aday adayı Davut Numanoğlu ile gezerek görüntü vermesi herkesi şaşırtıyor.



Seçim süreçlerinde kamuda görev yapan bürokratlar genellikle (böyle bir yaygın kanı var) yerlerini sağlamlaştırmak için görevlerinden istifa ederek iktidar partisinden aday adayı oluyor. Aday gösterilmeyen bürokratlar ise görevlerine tekrar geri dönüyor. 

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinden istifa edip AK Parti'den Çaycuma Belediye Başkan aday adayı olan Ahmet Karayılmaz'ın da seçim bölgesi yerine Samsun'da MHP'nin aday adayının peşinde gezip görüntü vermesi kimi çevrelerce aday adaylığının formalite olduğu konuşuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediyesi Başkan adayı yeniden Metin Burma mı olacak

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediyesi Başkan adayı yeniden Metin Burma mı olacak