19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA OĞUZHAN ÖZDEMİR 17 YAŞINDA AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Samsun'da Oğuzhan Özdemir 17 yaşında AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu

Samsun'da en genç milletvekili aday adayı olan 17 yaşında ki Oğuzhan Özdemir, 24 Haziran'da yapılacak olan erken seçimler öncesi 9 Haziran'da 18 yaşını doldurmuş olacak.

07 Mayıs 2018 Pazartesi 11:35 SİYASET

Samsun'da 24 Haziran'da yapılacak erken seçim nedeni ile AK Parti'den Milletvekili aday adayı olarak başvuru yapan en genç isim olan Oğuzhan Özdemir, 17 yaşında..


AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı olan Oğuzhan Özdemir, Samsun'da şuan siyasete giren ve milletvekili aday adayı olan en genç isim olarak tarihe geçti. Geçtiğimiz günlerde AK Parti'den Milletvekili aday adayı olan en genç isim olarak 18 yaşında ki Ersan Karakaya gündeme gelmişti.  Ersan Karakaya'dan da daha genç olan Oğuzhan Özdemir'in 17 yaşında AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi.

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı olan Oğuzhan Özdemir, 9 Haziran 2000 doğumlu. Özdemir, 9 Haziran 2018 tarihinde ise 18 yaşını dolduracak. Seçim tarihinden önce 18 yaşına girdiği için milletvekili aday adayı olmasında sakınca olmayan Oğuzhan Özdemir, siyasette gençlerin yer alması gerektiğini belirterek, Samsun Kent Haber'e şu açıklamalarda bulundu.

"Öncelikle bize demokrasiyi Cumhuriyeti getiren Ulu Önder Atatürk’e daha sonra biz gençlerin aktif siyasette rol almasının yolunu açan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum. Yaş sınırının 25'ten 18'e düşürülmesini kesinlikle olumlu ve yerinde görüyorum.Cumhurbaşkanımızın söylemi  ile  bir devri kapayıp diğerlerini açan Fatih’in genç torunları olarak bize düşen görevi üstlenip genç kardeşlerimize,  arkadaşlarımıza, abilerimize örnek olmak için başımızı bu yola koyduk. Gençlerin siyasette aktif rol alması ülkemizin sorunlarını çözmekte bir ilaç olacağını düşünüyorum.Genç beden, genç zihin sloganı ile yolumuza devam edeceğiz.  Bu davaya ömrünü vermiş Abilerimizin, ablalarımızın tecrübelerini bizimle paylaşmalarını onlardan bu ülkenin en genç milletvekili aday adayı olarak rica ediyorum kendilerine sizin aracılığınızla teşekkürü bir borç bildiğimi belirmek istiyorum. Atatürk’ün gençliğe hitabesinde dediği gibi Türk istiklalini Ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğimi bilmenizi istiyorum saygılarımla." 
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a sis çöktü Sheraton Oteli görünmez oldu!

Samsun'a sis çöktü Sheraton Oteli görünmez oldu!