18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN'DA SAADET PARTİSİ BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ TANITIMINI YAPTI

Samsun'da Saadet Partisi Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı

Saadet Partisi Samsun Teşkilatı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen ve İlçe Belediye Başkan Adaylarının tanıtımını yaptı.

23 Şubat 2019 Cumartesi 15:23 SİYASET

Saadet Partisi Samsun Teşkilatı, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen ve İlçe Belediye Başkan Adaylarının katılımı ile Medya Buluşması programında bir araya geldi.


Programda bir konuşma yapan Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen Saadet Partisi olarak Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde herhangi bir ittifak içinde yer almadan ve kendi parti logolarıyla seçmen pusulasının 1. Sırasında seçimlere girdiklerine vurgu yaparak “Bizler Saadet Partisi olarak Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde her şeyden önce planlı ve programlı çalışacağız. Vatandaşlarımıza sunacağımız hizmetlerin vaktinde, eksiksiz, ihtiyaçlara göre ve sistematik bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacağız. Bu işleri yaparken de işi ehline verecek ve yapılacak işleri en az maliyetle kısa sürede yapacağız” dedi.

İHALELERDE ŞEFFAF OLACAĞIZ
Salih Şen Belediye kaynaklarının vatandaşın huzurunu ve refahını artırmaya yönelik kullanılması gerektiğini ve yapılacak ihalelerde şeffaf ve adil olunması gerektiğine vurgu yaparak,  “Gösteriş, lüks şatafat yapmadan ve israf etmeden hizmet etmek şiarımız olacaktır. Bize emanet edilen mali imkanlara ve belediye mülküne, yetim malına ve vatandaşların hak ve hukukuna sahip çıkarak çalışacağız. Hizmeti vatandaşlara partili partisiz ayrımı yapmaksızın ulaştıracağız. Her hizmette halkın kültür değerlerini göz önüne alarak, yerel ve kültürel değerleri koruyup zenginleştireceğiz. Şehrimizde var olan kültürel ve tarihsel mirasın emanetçisi olacak ve bu emaneti en güzel şekilde yaşatacağız.” dedi.İSTİHDAM İÇİN MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINA AĞIRLIK VERECEĞİZ
Vatandaşın ne derdi olursa olsun, “bu bizim görevimiz değil” demeden dinleyeceklerini ve çözüm üretmek için gayret göstereceklerini belirten Şen, “İmar uygulamalarında rantı değil hakkı gözeteceğiz. Hiç bir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Sanayicimizin yer ulaşım sorunu çözülmesi gerekiyor, bununla ilgili bürokratik engellerin kaldırılması için girişimde bulunacağız ve sanayicimiz ile küçük esnafımızı yük olarak görmeyeceğiz. İstihdama yönelik yatırımların önünü açacağız ve Mesleki Eğitim Kurslarına önem vererek ara eleman ve kalifiye eleman yetiştireceğiz.” dedi.C PLAKALARDAN UYGUNLUK ONAYINI KALDIRACAĞIZ
İmar uygulamaları hazırlanırken otopark alanlarının oluşturulması gerektiğini belirten Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen sözlerini şöyle sonlandırdı:
 “Samsun trafiğinin rahatlatılması gerekmektedir. Bunun için bulvarlara alt-üst geçitler yapılarak ışığa takılmaksızın trafiğin akmasını sağlayacağız. Bununla birlikte kentsel dönüşümü daha planlı bir şekilde yapacağız ve mahallelerde yaşanan imar sorunlarını çözerek dönüşüm sağlayacağız. Tarımsal istihdamın artırılmasına yönelik çalışmalar yapacağız, sebzecilikte seracılığa önem verecek konserve ve işleme fabrikaları açarak iş alanları oluşturacağız. İlçelerimizde hayvancılık için kesim sahası ve entegre tesisleri kuracağız. C plakalı araçların Büyükşehir Belediyesinden ( Merkezde ) aldıkları uygunluk onayına son vereceğiz ve zorunlu güzergah uygulamasını kaldıracağız. Ve bunun için araç muayenesinin geçerli olması yönünde düzenlemeler yapacağız. Ve tabi her şiddetli yağmur sonrasında su baskınları ve sellerin önüne geçmek için şehir altyapımızın fizibilitesini yaparak gereken çalışmaları yapacağız. Yaşanabilir bir Samsun oluşturmak için gece gündüz demeden çalışacağız ve ter dökeceğiz. Sözlerimi sonlandırırken toplantımıza katılan çok kıymetli basın mensuplarımıza ve ilçe belediye başkan adaylarımıza teşekkür ediyorum.”

Saadet Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen, bir soru üzerine Saadet Partisi Genel Merkezi’nin Samsun’un il ve ilçelerinde yaptırdığı ankette Samsun’un en temel meselesinin liderlik ve yönetilemezdik olduğunun ortaya çıktığı kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin OMÜ'ye halk otobüsüne binip gitti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin OMÜ'ye halk otobüsüne binip gitti