20 Ekim 2019 Pazar

SAMSUN'DA TEKKEKÖY ADAYI OLAN MUSTAFA CANDAL EŞKIYA MISIN DEDİĞİ POLİSİ SÜRGÜN ETTİRMİŞ

Samsun'da Tekkeköy adayı olan Mustafa Candal eşkıya mısın dediği polisi sürgün ettirmiş

Samsun'da AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'den Tekkeköy Belediye Başkan adayı olan Mustafa Candal'ın AK Parti İlçe Başkanlığı yaptığı dönemde, araç park etme meselesi yüzünden tartıştığı bir polis memuruna "Siz eşkıyamı mısınız" diyerek hakaret ettiği gerekçesi ile gözaltına alındığı ortaya çıktı.

18 Şubat 2019 Pazartesi 18:06 SİYASET

Samsun'da İYi Parti'nin Tekkeköy Belediye Başkan adayı olan Mustafa Candal'ın 2006 yılında AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanıyken, bir polis memuruna hakaretten gözaltına alındığı, bir milletvekilinin karakolu telefonla araması sonrası serbest bırakıldığı öğrenildi.


2006 yılında yaşanan olaya göre Mustafa Candal, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanıyken, araç park etme meselesi yüzünden o dönemde trafik polisi olan Atilla Odabaş ile girdiği tartışmada, polis memuruna "Siz eşkıya mısınız" diyerek tepki gösterdi. 

Samsun'un Gazi caddesinde yaşanan olayda, polis memuru caddede yük indirme, bindirme cebine motosikletini park ederek sürücüleri uyarmak için görev yapmaya başladı. Bu esnada aracı ile trafik polisi Odabaş'ın motosikletini bıraktığı cebe aracını park etmek istiyen dönemin AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı olan Mustafa Candal, polis memurundan motosikletini bulunduğu yerden kaldırmasını istedi. Polis memuru Atilla Odabaş ise 2016 yılında yaşanan olayda Mustafa Candal'a aracını park etmek istediği yerin yük indirme bindirme yeri olduğunu söyleyerek araç parkının yasak olduğunu belirtti. Polisin kendisine verdiği cevap üzerine sinirlenen Mustafa Candal, trafik polisi Atilla Odabaş'a "Siz eşkıya mısınız" diyerek bağırdı. Polis memuru Candal'ın kendisine bağırması üzerine olay yerine tekviye ekipler isterken, Mustafa Candal'ın bu olay nedeni ile karakolluk olduğu gündeme geldi.

2006 yılında polis memuruna hakaret ettiği gerekçesi ile karakolluk olan Mustafa Candal'ın dönemin AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Çakır'ın karakola telefon açması ile serbest bırakıldığı, görevini yapan polis memuru Atilla Odabaş'ın ise AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Candal ile tartıştığı gerekçesi ile görev yerinin değiştirilerek sürgün edildiği gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

19 Şubat 2019 Salı 09:27

sezin şu anda yaptığınız gazetecilik habercilik değil.taraflı yanlı ve yalakacılık haberciliğidir.bu haberi yapan zatı muhterem bu zamana kadar nerdeydin .niye haber yapmadın bu yazdıklarını.( bu arada şahsın yaptığını destekleme açısından yazmadım )

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da TÜYAP Karadeniz 5. Kitap Fuarına iki günde 45 bin ziyaretçi geldi

Samsun'da TÜYAP Karadeniz 5. Kitap Fuarına iki günde 45 bin ziyaretçi geldi