21 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA TYP KURA ÇEKİMİ HAYVANAT BAHÇESİNDE YAPILACAK! CHP İL BAŞKANI TEPKİ GÖSTERDİ

Samsun'da TYP kura çekimi hayvanat bahçesinde yapılacak! CHP İl Başkanı tepki gösterdi

Samsun'da Toplum Yararına Program(TYP) kura çekimlerinin Hayvanat Bahçesinde yapılacağı gündeme geldi. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, hayvanat bahçesinde yapılacak olan TYP kura çekimine tepki gösterdi.

02 Ocak 2019 Çarşamba 14:59 SİYASET

CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak, Toplum Yararına Program(TYP) kura çekimlerinin hayvanat bahçesinde yapılacak olmasına tepki gösterdi.


CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, 3 Ocak 2019 tarihinde hayvanat bahçesinde yapılacak olan Toplum Yararına Program kura çekimi ile ilgili açıklama yaptı. Yapılacak olan TYP kura çekiminin hayvanat bahçesinde gerçekleştirilecek olmasının bir saygısızlık olduğunu söyleyen CHP Samsun İl Başkanı Kundak,  "AKP yönetimi halkımıza yabancılaşmış ve kibirli tutumunu her gün farklı uygulamalarla ortaya koyuyor. Halkımıza yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz. Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İŞKUR verilerine göre, 2018’de de binlerce kişi çalışıyormuş gibi gösterilmiştir. Bu program İnsanların reel olarak üretim yaptığı, hizmet sunduğu bir iş değildir. Tamamen sosyal yardımla yani işsizlik sigortasından fonlanan bu programla genç nüfusumuzu, eli iş tutan çalışan nüfusumuzun en fazla 9 aylık sürelerle geçici işlere yerleştirilmesi söz konusudur. İşsizlik Sigortası Fonuyla geçici işlere yerleştirilen kursiyer ve stajyerlerle birlikte geçici işlere yerleştirilenlerin sayısı bugün iki milyona yaklaşmış durumdadır. AKP yönetimi, kadrolu işçi almak yerine, yerel seçim öncesinde binlerce kişiyi toplum yararına program (TYP) kapsamında “geçici” işlere alarak umut tacirliğini sürdürmektedir. Bütün çabaları TÜİK’in raporlarında işsiz sayısının düşük olmasını sağlamaktır. İşsizlik sigortası fonundan milyarlar işverenlere aktarılmış ama kayıt dışı istihdam her geçen gün artarak bugün bir milyona yaklaşmış durumdadır" dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, açıklamasında hayvanat bahçesinde yapılacak olan TYP kura çekim yerinin değiştirilmesi gerektiğini de vurguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hasan Togar, Tekkeköy ilçesine 2019 yılında yapacağı yeni projeleri açıkladı

Hasan Togar, Tekkeköy ilçesine 2019 yılında yapacağı yeni projeleri açıkladı