17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DAKİ YÜZDE 25'LİK SU ZAMMINA MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA'DAN TEPKİ

Samsun'daki yüzde 25'lik su zammına milletvekili Erhan Usta'dan tepki

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Samsun'da suya yüzde 25, sayaç okumaya ise yüzde 150 oranında zam kararı alınmasına tepki gösterdi.

23 Mayıs 2019 Perşembe 12:00 SİYASET

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, SASKİ Komisyon toplantısında içme suyuna yüzde 25 oranında zam kararı alınması ile ilgili bir açıklama yaptı.


Samsun'da içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline ise yüzde 150 zam yapılması yönünde alınan karara tepki gösteren Erhan Usta, "Milletin ciddi geçim sıkıntısı çektiği bir dönemde Samsun’da suya %25, sayaç okuma bedeline de %150 zam yapılması son derece yanlıştır. Belediyenin borç sorunu millete yüklenemez. Borç sorunu, Samsun ekonomisi geliştirilerek ve Samsun’un kaynaklarına sahip çıkılarak çözülebilir." dedi.

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, yüzde 25'lik su zammı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"SASKİ Genel Kurulunda, Samsun’da şebeke suyuna zam yapılarak, yeni tarifelerin Belediye Meclisine gönderildiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Seçim öncesinden yapılan yüzde 15’lik indirim, şuan yüzde 25’lik bir zam haline dönüştürülmek istenmektedir. Basından takip ettiğimiz kadarıyla, Belediye Başkanı Mustafa Demir, seçim öncesi yüzde 15’lik indirim için “O, doğru ve reel bir düzenleme değildi.” demiş. Neydi peki? Bir kandırmaca mıydı? Bu mudur sizin belediyecilik anlayışınız? Bu mudur AK Parti Belediyeciliği? AK Parti Belediyeceliği şahıslara mı bağımlı, süreklilik arz etmiyor mu? Belediyenin borcunu millete mi ödetecek siniz? Milletin zaten zor geçindiğinden bu kadar mı bihabersiniz? Diğer taraftan, bir çok belediye indirim yaparken, bu mudur sizin enflasyonla mücadele anlayışınız? Borç sorunu, borcu milletin sırtına yükleyerek değil, şehirde ekonomik aktiviteyi canlandırarak çözülmelidir. Görünen o ki, Mustafa Demir’in derdi bu değil. Bir taraftan, sadece Samsun için değil, Türkiye için de çok stratejik bir sektör olan medikal sanayiye ilişkin sözleri yerine getirmeyeceksin, sektörün umut bağladığı Mediclust Şirketine ortak olmaktan vazgeçeceksin, milletin istihdam ve gelir umutlarına karalar bağlatacaksın; diğer taraftan milletin sırtına zamları yükleyeceksin... Bu mu olacaktı Samsun’da yapılan ilk icraatlar?  Samsun’un ayaklarına prangaralar vuran, kötü yönetiminizin bedelini millete ödetemezsin! Bu zam teklifi derhal geri çekilmeli, Samsun’da istihdam nasıl arttırılır, millete nasıl nefes aldırılır onun üzerinde düşünülmeli, ilk iş olarak da Medikal Sanayinin önünü açılmalı, verilen sözler tutulmalıdır! Verdiğiniz sözlerin takipçisiyim"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun Meclis üyesi Kola: Suya yüzde 25 zammı yapmaktan başka çare yok

MHP Samsun Meclis üyesi Kola: Suya yüzde 25 zammı yapmaktan başka çare yok