25 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN ÇARŞAMBA İLÇE BELEDİYESİ İLÇEDE ÇÖP TAKSİ HİZMETİ BAŞLATTI

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi ilçede Çöp Taksi hizmeti başlattı

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi ilçede Çöp Taksi hizmeti başlattı. Çarşamba Belediyesi, ilçeye getirdiği çöp konteynerlerinin ardından Çöp Taksi hizmetini uygulamasını da başlattı.

06 Şubat 2020 Perşembe 15:56 SİYASET

Samsun'un Çarşamba ilçe Belediyesi ilçede çöplerin daha hızlı toplanabilmesi için Çöp Taksi uygulamasını başlattı.


Çarşamba ilçesinde dar sokaklarda çöplerin toplanabilmesi için "çöp taksi" uygulaması başlatıldı. Çarşamba Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmaya başlanan "çöp taksi" adı verilen kamyonetle, gün içinde girmesi zor cadde ve ara sokaklarda dolaşılarak, biriken çöpler toplanıyor. 

Çöp kamyonlarının giremediği ve konteyner konulamayan caddelerdeki el çöplerini de almak için de çöp taksi kullanılacak. Ayrıca bu uygulama ile büyük çöp araçlarından kaynaklanabilecek olası trafik aksamalarının da önüne geçilecek.Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan  "Tüm birimlerimizde hizmet kalitesini artırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Çöp taksi uygulaması ile büyük kamyonların girmesi zor olan ara sokaklara daha kolay ve hızlı bir şekilde müdahale edeceğiz. Aracımızın küçük ve seri olmasından dolayı olumsuzluğun yaşandığı bölgeye daha hızlı ulaşıp sorunun çözülmesini sağlayacağız. Şehir içindeki dar caddelerimizde büyük çöp kamyonlarının oluşturacağı trafik aksamalarının da önüne geçmiş olacağız. “Çöp Taksi” de yeni uygulamalarımızdan bir tanesi, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım'dan Samsunspor taraftarına sitem! Hayal kırıklığı yaratıyorsunuz

Yüksel Yıldırım'dan Samsunspor taraftarına sitem! Hayal kırıklığı yaratıyorsunuz