24 Temmuz 2019 Çarşamba

SAMSUN'UN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ERSAN KARAKAYA 18 YAŞINDA

Samsun'un en genç milletvekili aday adayı Ersan Karakaya 18 yaşında

Samsun'da AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Ersan Karaya, 18 yaşında. Samsun'da en genç milletvekili aday adayı olan Ersan Karakaya, 2000 doğumlu.

05 Mayıs 2018 Cumartesi 17:06 SİYASET

Samsun'da 24 Haziran seçimileri için en genç milletvekili adaylığı başvurusu AK Parti'den yapıldı.  Samsun'da en genç milletvekili aday adayı olan Ersan Karakaya, 2000 doğumlu.


Samsun'un Tekkeköy ilçesi doğumlu olan Ersan Karakaya, 18 yaşında ki gençlerin siyasete girme yolunun açılması ile birlikte 24 Haziran'da yapılacak erken seçim için milletvekili aday adaylığını AK Parti'den yaptı.  Sanat okulu 4 yıllık makina bölümü mezunu olan 18 yaşında ki Ersan Karakaya, Tekkeköy ilçesi Antyeri Muhtarı Veysel Karakaya'nın da oğlu. 

Samsun'un en genç milletvekili aday adayı olan Ersan Karakaya, bugün aday adayları için yapılan temayül yoklamasına da katıldı. Babası yayında ki milletvekili aday adayları ile birlikte AK Parti temayül yoklamasına giren Ersan Karakaya,milletvekili aday adayı olduğunu öğrenen herkesin şaşırdığını da söylüyor. 

Milletvekili seçilme yaşının 25'ten 18'e indirilmesi sonrası Samsun'dan milletvekili aday adayı olan 18 yaşında ki Ersan Karakaya, seçilmesi halinde genç yaşta Samsun'a hizmet etmekten gurur duyacağını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Kayseri'de Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldi

Yusuf Ziya Yılmaz Kayseri'de Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldi