09 Mayıs 2021 Pazar

SP SAMSUN İL BAŞKANI ARMUTÇU BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DEMİR'E SORDU

SP Samsun İl Başkanı Armutçu Büyükşehir Başkanı Demir'e sordu

Saadet Partisi(SP) Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir'e "Samsun'u bilmeyenlerle Samsun'un sorunlarını çözmeyi nasıl düşünüyorsunuz" diye sordu.

11 Mayıs 2020 Pazartesi 13:34 SİYASET

Saadet Partisi(SP) Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Gülsan Sanayi Sitesi'nin kamulaştırılması ve büyükşehir belediyesinin gündeme getirdiği 30 proje ile ilgili açıklamalarda bulunarak Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir'e cevaplaması istemi ile bazı sorular sordu.


SP Samsun İl Başkanı Temal Armutçu, yaptığı açıklamada Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'e de özel bir soru sorarak, "Büyükşehir Belediye Başkanımızdan özel olarak şu sorumun cevabını alırsam çok memnun olacağım: Samsun'u ilçeleri ve mahalleleriyle tam olarak bilemeyen Genel Sekreter ve Yardımcılarıyla, Samsun'u idare etmeyi ve Samsun'un sorunlarını çözmeyi nasıl düşünüyor" dedi.

GÜLSAN SANAYİNİN YERİ NE OLACAK
Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesinin taşınması halinde yerinin ne olacağını halkın merak ettiğini kaydeden SP Samsun İl Başkanı Armutçu, "Bir ranta kurban edilmez inşallah" diyerek sürdürdüğü açıklamalarına ""9 Mayıs 2020 tarihli Resmî Gazete'de; Atakum İlçesi Çobanözü Mahallesi ile İlkadım İlçesi Toybelen Mahallesi sınırları içerisinde Samsun Büyükşehir Belediyesince ilan edilen, sanayi gelişim alanı kapsamında bulunan ve özel mülkiyete konu taşınmazların, kent merkezindeki Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınmasına yönelik projenin ivedilikle hayata geçirilmesi amacıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına dair Cumhurbaşkanlığı Kararı ve kamulaştırılacak yerin krokisi yayımlandı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın açıkladığı 30 projenin içerisinde, tam bir muamma hâline getirilen Gülsan Sanayi Sitesi'nin bahse konu yere taşınmasıyla ilgili bir proje var mı yok mu bilemiyoruz? Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın da bu kadar hızlı bir karar aldırabileceğini de doğrusu tahmin dâhi edemiyorduk. Ama bir bildiğimiz var, o da tüm Samsunluların merak ettiği: Gülsan Sanayi Sitesi taşındığında yerinin ne olacağı bahsi" sözleri ile devam etti.

SAMSUN'U BİLMEYEN GENEL SEKRETER VE YARDIMCILARI İLE..
SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, açıklamalarında ayrıca şunları dile getirdi.
"Samsun'un mevkii açısından en değerli arazisi hâline gelmiş, Gülsan Sanayi Sitesi arazisi ne olarak değerlendirilecek? Ak Parti'nin en iyi yaptığı şekilde AVM mi yapılacak? Toplu Konut mu yapılacak? Ya da bir ihtimalde olsa park mı olacak? Bir ranta kurban edilmez inşaallah. Ayrıca Gülsan Sanayi Sitesi, tarım alanları yok edilerek Toybelen-Çobanözü Mahallelerine taşınabilecek mi? Sanayi esnafının mutabakatı alındı mı? Tüm Samsunluların merakla cevabını beklediği bu soruların cevabını, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız inşaallah en kısa zamanda verir ve kamuoyu da durum hakkında bilgi sahibi olur. Büyükşehir Belediyeleri'nin yönetim kadrosunu Başkan, Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları oluşturur. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ile Yardımcılarından, sadece 1 tanesi Samsun'u bilmektedir. Kaliteli bir bürokrat, üst düzey bir yönetici olmak demek, yerel yönetimde de başarılı olmak anlamına gelmiyor maalesef. Yerel yönetimde başarılı olmak, yönetilen şehri tanımaktan geçmektedir. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan özel olarak şu sorumun cevabını alırsam çok memnun olacağım: Samsun'u ilçeleri ve mahalleleriyle tam olarak bilemeyen Genel Sekreter ve Yardımcılarıyla, Samsun'u idare etmeyi ve Samsun'un sorunlarını çözmeyi nasıl düşünüyor?"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Enerji Santrali mühürlendi

Samsun-Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Enerji Santrali mühürlendi