18 Haziran 2021 Cuma

SP SAMSUN İL BAŞKANI ARMUTÇU ERDOĞAN'IN GRUP KONUŞMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

SP Samsun İl Başkanı Armutçu Erdoğan'ın grup konuşmasına tepki gösterdi

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı konuşmaya tepki göstererek, "Konuşmanın bir bölümü hâlâ Soğuk Savaş Döneminden kalmaydı. Hâlâ ötekileştirme, hâlâ kutuplaştırma." dedi.

20 Şubat 2020 Perşembe 15:33 SİYASET

SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın parti grubunda yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.


Temel Armutçu, Erdoğan'ın grup toplantısında gerçekleştirdiği konuşmanın bir bölümünün soğuk savaş döneminden kalma olduğunu söyleyerek,  "Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün Ak Parti Meclis grubunda yapmış olduğu konuşmanın bir bölümü maalesef ki hâlâ Soğuk Savaş Döneminden kalmaydı. Hâlâ ötekileştirme, hâlâ kutuplaştırma.  Tamam, Ak Parti 18 yıllık iktidarını bu siyaset tarzına borçlu. Lakin artık yeter. Milleti yordunuz, milletin arasında derin uçurumlar açtınız" dedi.

Saadet Partisi olarak itidal dediklerini, birlik dediklerini kaydeden Temel Armutçu, açıklamasında sert mesajlar vererek  "Saadet Partisi olarak itidal dedikçe, Ak Parti olarak gerilim oluşturdunuz. Saadet Partisi olarak birlik dedikçe, Ak Parti olarak ayrımcılık yaptınız. Saadet Partisi olarak adalet dedikçe, Ak Parti olarak kendi adaletinizi oluşturdunuz. Saadet Partisi olarak vicdan dedikçe, Ak Parti olarak öfke saçıyorsunuz. Saadet Partisi olarak hukukun üstünlüğü dedikçe, Ak Parti olarak güçlülerin hukukunu egemen kıldınız. Saadet Partisi olarak siyasete doğruluk, dürüstlük hâkim olsun dedikçe, Ak Parti olarak kendinizden başkasını doğru kabul etmediniz. Ekonomik olarak çok sıkıntılı bir dönem yaşıyorsunuz, anlıyoruz. Dış politikada ne yapacağını bilemeyen bir noktaya geldiniz, anlıyoruz. Kısır siyaset döngüleriyle kendi iktidarınızı korumak istiyorsunuz, anlıyoruz. Yerel seçimlerde almış olduğunuz başarızlığınızın, olası bir genel seçime yansıyacağını bilmenizi, anlıyoruz. Ama üç kuruşluk dünya sefahatiniz ve kendi kişisel ikbaliniz için Saadet Partisi'ne ve Millî Görüş'e laf söyleme cüretinizi anlamıyoruz. Son söz olarak da: Cumhur İttifakı ortağı olan MHP,  Ak partinin  açıklamalarına nasıl bir tepki verecektir acaba? Benim bildiğim kadarıyla, Sayın Devlet Bahçeli de fetö elebaşısıyla hiç görüşmemiştir." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona virüsüne karşı tramvaylara özel ilaçlama yapılıyor

Samsun'da Korona virüsüne karşı tramvaylara özel ilaçlama yapılıyor