20 Eylül 2021 Pazartesi

SP SAMSUN İL BAŞKANI TEMEL ARMUTÇU SORDU? BİZİM EVLATLARIMIZI KİM ŞEHİT ETTİ

SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu sordu? Bizim evlatlarımızı kim şehit etti

Saadet Partisi(SP) Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Suriye konusunda Rusya ile sağlanan ateşkes sonrası "Peki bizim evlatlarımızı kim şehit etti" diye sordu.

06 Mart 2020 Cuma 15:48 SİYASET

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Rusya ile Suriye konusunda sağlanan ateşkes sonrası geçtiğimiz hafta rejim güçleri tarafından düzenlendiği gündeme gelen saldırıda 36 askerimizi kimin şehit ettiğini sordu.


Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya lideri Putin arasında gerçekleşen görüşmede, Rusya Devlet lideri Vladimir Putin, 36 askerimizin şehit olduğu saldırıya ilişkin, "Türk askerlerinin orada olduğunu kimse bilmiyordu" dedi.

Türk askerlerinin bölgede olduğunun bilinmediğini ancak saldırıyı kimin gerçekleştirdiği konusunda bilgi vermeyen Putin ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün mutabakat sağlayarak Suriye konusunda ateşkes anlaşması sağlamıştı.

BİZİM EVLATLARIMIZI KİM ŞEHİT ETTİ
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu'da Türkiyenin yüreğini yakan 36 şehidi hatırlatarak, "Biz bir ateşkes yaptık, tebrikler. Elbette diplomatik çözümler; savaştan, kan ve göz yaşından iyidir.  Buna da eyvallah altına imzamı atıyorum.  Lakin; lütfen merakımı mazur görün. Özür dileyerek ve korkarak soruyorum. Peki bizim evlatlarımıza kim haince pusu kurdu ve şehit etti, onu söyleyin bari" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu başpehlivanlara, Samsun belediyeleri neden sahip çıkmıyor

Samsunlu başpehlivanlara, Samsun belediyeleri neden sahip çıkmıyor