11 Nisan 2021 Pazar

SP SAMSUN İL BAŞKANINDAN AK PARTİ İL BAŞKANINA KİRA YARDIMI TEPKİSİ

SP Samsun İl Başkanından AK Parti İl Başkanına kira yardımı tepkisi

Saadet Partisi(SP) Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, kira yardımı ile ilgili yaptığı açıklamada esnafların memnun olduğunu söyleyen AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'ya tepki gösterdi.

16 Aralık 2020 Çarşamba 14:55 SİYASET

Saadet Partisi(SP) Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, esnafların yapılacak olan kira yardımından çok memnun olduğunu açıklayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'ya "Esnaf ve vatandaştan ne kadar kopuk olduklarını ilan ettiler" yanıtını verdi.


Pandemi sürecinde esnaflara yapılacak olan kira yardımı ile ilgili açıklama yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'ya yanıt veren Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Armutçu, müjde olarak açıklanan yardımın sükut-u hayal olduğunu kaydetti.

Büyükşehirlerde 750, şehirlerde ise 500 lira olarak üç ay boyunca esnaflara yapılacak kira yardımını eleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu, esnafların yapılacak bu yardımlardan çok memnun olduğunu açıklayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'ya da tepki gösterdi. 

Temel Armutcu, AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'ya verdiği yanıtta, 
"Vatandaşın içinde olduklarını söyleyenlerin, vatandaşın hâlini bildiklerini söyleyenlerin, vatandaşın derdiyle dertlendiklerini söyleyenlerin, vatandaştan ne kadar kopuk olduklarını ilan etmiş oldular bu kararlarıyla. Ak Parti Samsun İl Başkanı 750 liralık kira yardımından esnafın memnun olduğu yönünde açıklama yapmış. Doğrudur, mahalle aralarındaki çay ocakları, berberler gibi küçük iş yeri sahipleri bu yardımdan memnundur. Bu memnuniyet anketini Çiftlikte, Gazi Caddesinde, Mecidiyede, Adnan Mendereste (sahilde), Bulvarda yapsın da esnafın mağduriyetini bizatihi müşahede etsin. Avukat olan Ak Parti İl Başkanı'nın iş yeri kendisine mi ait bilmiyorum. Eğer kiralıksa aylık kira bedelini açıklasın. Kendisine aitse o iş yerini aylık kaç liraya kiraya verir? Kirada oturan meslektaşları kaç lira kira veriyor, haberi var mı acaba? Yoksulluğu bitirdiklerini söyleyerek, milleti açlığa mahkum hâle getiren ve 20 milyon vatandaşını kendinden aldığı yardımla yaşar hâle getiren bir iktidarla yaşıyoruz. Sizden istirhamımız; pandemi nedeniyle devlet adına yapacağınız bir yardım olacaksa, diş kovuğunu doldurmayacak şekilde değil de derde derman olacak şekilde olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tekkeköy Belediyesinin engelsiz çocuk parkı yarışmada birincilik için destek bekliyor

Tekkeköy Belediyesinin engelsiz çocuk parkı yarışmada birincilik için destek bekliyor