24 Haziran 2019 Pazartesi

SUAT KILIÇ SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI OLACAK MI

Suat Kılıç Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacak mı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın ismi gündeme geldi. Suat Kılıç'ın ise Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için başvuru yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

09 Kasım 2018 Cuma 17:43 SİYASET

Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacak mı..


Yerel seçim için zaman daraldıkça Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimin belediye başkan adayı gösterileceği konusu özellikle Samsun kulislerinin en önemli gündem maddesi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir çok isim söylense de aday adaylığı başvuruları henüz belli değil. Herkes son güne kadar pusuda bekliyor. Duruma göre pozisyon alacaklar..

Samsun Büyükşehir Bbelediye Başkanlığı için özellikle iktidar partisi olan AK Parti'de hummalı bir çalışma var. Partiler tarafından  kamuoyu araştırmaları, telefonla  ve halkla yüz yüze anketler yapılıyor.

2019 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için özellikle Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Suat Kılıç ismi oldukça sık dillendirilmeye başladı.  Anketlerde de Suat Kılıç ismi ciddi oranda karşılık buluyor.

Suat Kılıç,  22, 23 ve 24. dönem TBMM Samsun AK Parti milletvekili olarak görev yapmış. Meclis katip üyeliği, Grup Başkanvekiliği  ve  6 Temmuz 2011  ile 2013 tarihleri arası Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapmıştır.

Mecliste ve bakan olarak görev yaptığı süre içinde Kılıç’ın Samsun şehrinin gelişmesi için ortaya koyduğu ivme ve yatırımlar net şekilde görülüyor. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı dönemde Samsun’u adeta yatırım üssü haline getirmişti. Başta İşitme Engellier Olimpiyatları’nın Samsun’da yapılmasını sağlamış ancak,  bakanlık görevinden bir sonra yapılmıştır. İlin her ilçe ve merkezinde stadyumlar, spor merkezleri olimpik yüzme havuzları, gençlik merkezleri, kamu yatırımlarının hepsinin gelişmesini sağlamıştır.

Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda Samsun’u 2023’e ve sonrasına hazırlayacak bilgi birikimine ve vizyona sahip olduğu belirtiliyor. Bütün bu yönüyle bakıldığında Suat Kılıç ismi vatandaşta karşılık görüyor. Bu nedenle de ismi yüksek perdeden seslendiriliyor. Ancak  TBMM’nin bir çok önemli kademelerinde görev alan Suat Kılıç’ın adaylık başvurusu yapıp yapmayacağı henüz net değil.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

SAMSUNLU

10 Kasım 2018 Cumartesi 15:42

Samsun halkı SUAT KILIC ı istiyor , akparti bu beklentiyi karşılamazsa kendisinin bağımsız aday olmasını arzuluyoruz.

Raziye

09 Kasım 2018 Cuma 21:41

Samsunun beklediği isim işte bu Suat kılıç inşallah olur

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Eyüpoğlu Atakum Belediye Başkan aday adayı oldu

Mustafa Eyüpoğlu Atakum Belediye Başkan aday adayı oldu