31 Temmuz 2021 Cumartesi

SÜLEYMAN SOYLU: BİRİLERİ PKK'YA GÜÇ VE MORAL VERMEYE ÇALIŞIYOR

Süleyman Soylu: Birileri PKK'ya güç ve moral vermeye çalışıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Pazar günü yapılacak yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, "Birileri PKK'ya yeniden güç ve moral vermeye çalışıyor. Mesele sadece belediye meselesi değil, mesele Türkiye meselesidir" dedi.

30 Mart 2019 Cumartesi 14:13 SİYASET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yayınladığı videolu mesajda, "PKK'yı bitiriyoruz" derken yerel seçimlerde birilerinin PKK'ya güç ve moral vermeye çalıştıklarını söyledi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yarın yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoyla vatandaşlara seslendi.

17 yıldır Türkiye'nin birçok meselesini geride bıraktıklarını ifade eden Bakan Soylu, akmayan suları, maaş kuyruklarını, çöp dağlarını, yetersiz altyapıyı ve IMF'ye olan borçları artık konuşmadıklarını belirtti.

Terörü ve PKK'yı hala konuştuklarını dile getiren Süleyman Soylu, şunları kaydetti:

"Büyük bir mücadele verdik ve işin sonuna geldik. PKK'yı bitiriyoruz ancak bu yerel seçimde gördüğümüz, belediyecilikle ilgisi olmayan garip bir ilişki bizi rahatsız ediyor. Birileri PKK'ya yeniden güç ve moral vermeye çalışıyor. Yaklaşık 2 aydır bu garip ve tehlikeli ilişkiyi anlatmaya çalıştık. Çünkü 2024 yerel seçimlerinde de PKK'yı ve terörü konuşmak istemiyoruz. Yine aynı işlere dönmek istemiyoruz. Kasedin tekrar başa sarılmasını istemiyoruz. Milletimiz çok acılar çekti, çok bedeller ödedi. Yolun yarısından dönmek istemiyoruz. Bunun için desteğinizi istiyoruz. Lütfen, mesele sadece belediye meselesi değil, mesele Türkiye meselesidir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SABİM hattına şok arama! Birazdan gidip o doktorun kafasına sıkacağım

SABİM hattına şok arama! Birazdan gidip o doktorun kafasına sıkacağım