28 Ocak 2022 Cuma

SÜLEYMAN SOYLU SORUMLULUK BENİM DEDİ BAKANLIKTAN İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Süleyman Soylu sorumluluk benim dedi bakanlıktan istifa ettiğini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iki günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili karara ait sorumluluğun şahsına ait olduğunu açıkladıktan sonra bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu.

12 Nisan 2020 Pazar 22:07 SİYASET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Cumhurbaşkanımız beni bağışlasın" diyerek bakanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.


Bakan Süleyman Soylu, Twitter hesabından İçişleri Bakanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağının uygulanması ve sorumluluğunun tamamen kendisinde olduğunu söyledi.

CUMHURBAŞKANIMIZ BENİ BAĞIŞLASIN
Süleyman Soylu, yaptığı istifa açıklamasında, "Sayın Cumhurbaşkanımız beni bağışlasın.." dedi.

İŞTE SÜLEYMAN SOYLU'NUN İSTİFA AÇIKLAMASI
"Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın... Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum... Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık.. Allah milletimizi korusun..." ifadeleriyle duyurdu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi