15 Haziran 2019 Cumartesi

SÜLEYMAN SOYLU'DAN SURİYELİLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA: EKONOMİYE KATKILARI VAR

Süleyman Soylu'dan Suriyeliler ile ilgili açıklama: Ekonomiye katkıları var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuk olduğu Anadolu Ajansı'nın Editör Masası programında Suriyeliler ile ilgili yaptığı açıklamada, "Suriyelilerin bizim ekonomimize de katkısını maalesef iş adamlarımız seslendirmiyor ve dillendirmiyorlar, kusura bakmasınlar." dedi.

17 Ekim 2018 Çarşamba 12:29 SİYASET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyelilerin ülkelerine dönmeleri ile ilgili eleştirilere verdiği yanıtta, Suriyelilerin Türkiye ekonomisine katkısı olduğunu söyledi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anadolu Ajansı Editör Masası programında Türkiye'deki Suriyelilerin ekonomiye katkı sağladığını ancak bunun iş adamları tarafından dillendirilmediğini açıkladı.

"İŞ ADAMLARIMIZ SESLENDİRMİYOR, DİLLENDİRMİYOR"
Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Soylu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Suriyelilerin bizim ekonomimize de katkısını maalesef iş adamlarımız seslendirmiyor ve dillendirmiyorlar, kusura bakmasınlar."

Bakan Soylu, Türkiye'de 3 milyon  581 bin kayıtlı Suriyeli bulunduğunu belirtti. Süleyman Soylu ayrıca Afgan, Irak, Pakistan, Afrikalılarında mülteci olarak Türkiye'de bulunduğunu kaydetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyeliler ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları dile getirdi.
"Bunu siyasal mesele haline getirmeye çalışanlar var. Acaba bunun üzerinden iktidara vurabilirmiyiz. Buna ait bir takım harcamalar yapıyoruz bu doğru. Ama şunu söylemek gerekir. her tecavüz ve taciz olaylarını bu insanların üzerine yıkmak haksızlık yani. Türkiyede yılda 30 bin taciz ve tecavüz vakası oluyor. Bunun ancak 800 civarı Suriyeliler tarafından yapılıyor. Türkiyede suç trendi genel olarak düşmektedir. Yaklaşık ilk 9 ayda 1 milyon 963 bin suça karışma oranı var bunların ancak 29 bini Suriyeliler. Milletimiz şunu bilsin suç işleyen kim varsa biz gereğini yerine getiririz. Suriyeliler dilenci diyorlar. Bakan olduğum günden beri dilencilere operasyon yaptırıyorum, oran 10'da 1'dir. Ama 10'da 8'i biz Suriyeliyiz diyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim Samsun'a geldi

Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim Samsun'a geldi