16 Şubat 2019 Cumartesi

YENİ KABİNEDE SAMSUN'A BAKANLIK VERİLECEK Mİ KİM BAKAN OLACAK

Yeni kabinede Samsun'a bakanlık verilecek mi kim bakan olacak

24 Haziran seçimlerinin ardından yeni kabinenin Pazartesi günü belli olacağı açıklanırken Samsun'a ise bakanlık verilip verilmeyeceği, AK Parti Samsun Milletvekillerinden hangi ismin bakan olacağı merak konusu oldu.

06 Temmuz 2018 Cuma 17:08 SİYASET

Samsun 24 Haziran seçimlerinin ardından açıklanacak yeni kabinede kimin bakan olacağını merak ediyor. AK Parti Samsun Milletvekillerinin, kabinede bakan olarak yer alabilmeleri için milletvekilliğinden istifa etmeleri gerekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinede kimlerin bakan olacağını açıkladı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanları toplantısında yeni kabinenin Pazartesi günü belli olacağını açıklayarak, "Kabinede partili bakan olmayacak" dedi.

24 Haziran seçimlerinin ardından gözler yeni kurulacak kabineye çevrilirken, Samsun'a bakanlık verilip verilmeyeceği de merak konusu oldu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise  bugün yapılan il başkanları toplantısında ise kimlerin bakan olacağı konusunda mesajlar verdi.

24 Haziran seçimlerinde bilindiği üzere 22 bakan milletvekili oldu. Bakan iken milletvekili olan 22 ismin vekillikten istifa edip eski görevlerine geri dönüp dönmeyecekleri merak edilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısında bu konuya açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İl Başkanları toplantısında Pazartesi günü belli olacak kabineyle ilgili şunları söyledi.

 "Bakanlarımız artık eskisi gibi olmayacak. Şimdi artık partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturuyoruz. Ve bu arkadaşlarımız bundan önce olduğu gibi de köşeye sıkıştırılmak suretiyle, şuraya şu olsun buraya bu olsun mantığıyla hareket etmeyecek.

"BAKAN DAHA OBJEKTİF BAKACAK"
Kimse kalkıp da şunu diyemeyecek, kadrolaşmaydı şuydu buydu bunu diyemeyecek. En azından bakan, olaylara bakarken daha objektif bakma imkanı getirecek. Bu tür zanların altında da kalmayacak. Tabi bütün bunlarda aranan ne olacak? Ehliyet olacak, liyakat olacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den yargılanan eski hakim Sevda Güven hakkında ki iddianame kabul edildi

Samsun'da FETÖ'den yargılanan eski hakim Sevda Güven hakkında ki iddianame kabul edildi