24 Ocak 2022 Pazartesi

YENİDEN REFAH PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CEMİL ÇOLAK SAMSUN'DA KONUŞTU

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak Samsun'da konuştu

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanlığında partililerle bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, ülkenin iyiye gittiğini söyleyenleri eleştirdi.

21 Ocak 2021 Perşembe 16:45 SİYASET

Samsun'a gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, ülke ekonomisinin durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Samsun İl Başkanlığı binasında İl Başkanı Salih Şahin tarafından karşılandıktan sonra yaptığı açıklamada Türkiye'nin 1 trilyon dolara yakın cari açığının olduğunu söyleyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Çolak, "Ülkenin iyiye gittiğini söyleyenler herhalde başka bir ülkede yaşıyor" dedi.

Samsun'a ilçe, esnaf ve vatandaş ziyaretleri için gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, il başkanlığı binasında yaptığı açıklamalarda ayrıca pandemi nedeniyle çay ocaklarının kapalı olmasını da eleştirdi. Kayak merkezleri ve havaalanlarında kafeteryaların açık olduğunu kaydeden Cemil Çolak, şunları dile getirdi."Sokakları geziyoruz. Sokakta bütün vatandaş sıkıntıda. Esnaf şunu söylüyor biz kirayı verelim başka bir şey istemiyoruz. 35 yıllık esnaflar utandıkları için gizli gizli dükkanlarını kapatıyor. Kiralar ödenemiyor, stopajlar ödenemiyor, vergi affı yapıyorsun borçlar ödenemiyor. Kayak merkezlerinde pandemi denen bir şey yok hiç şey yok, havaalanlarında bütün kafeler açık. İnşaatlarda çalışan günlük iş bekleyen insanlar bir köşede bu soğuk havalarda tir tir titreyerek iş bekliyor. Kahvehaneler açık olsa sıcakta iş bekleyecekler. Kayak Merkezleri Havaalanları serbest bırakılıyor da, neden çay ocakları açılmıyor. Günah değil mi bu insanlara."

Açıklama sonrası Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Cemil Çolak ve İl Başkanı Salih Şahin ve partililer İlkadım ilçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 85 yaş üstü vatandaşların KoronaVirüs aşılamaları başlıyor

Samsun'da 85 yaş üstü vatandaşların KoronaVirüs aşılamaları başlıyor