20 Haziran 2019 Perşembe

YSK BAŞKANI SADİ GÜVEN'DEN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI: HAZIRLIKLAR BAŞLADI

YSK Başkanı Sadi Güven'den erken seçim açıklaması: Hazırlıklar başladı

Yüksek Seçim Kurulu(YSK) Başkanı Sadi Güven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim tarihini açıklaması sonrası, "Bugün itibarıyla seçim takvimi hazırlıkları başladı, bir iki gün içinde bunu tamamlayacağız" dedi.

18 Nisan 2018 Çarşamba 19:37 SİYASET

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılması kararı alınan erken seçim ile ilgili açıklama yaptı.


Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, erken seçim tarihinin açıklanması sonrası yaptığı değerlendirmede, "Bugün itibarıyla seçim takvimi hazırlıkları başladı, bir iki gün içinde bunu tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.

Erken seçim takvimi ile ilgili olarak, YSK Başkanı Sadi Güven, "Sürecin işletilmesi konusunda YSK açısından herhangi bir süre sıkıntısı yoktur." dedi.

YSK Başkanı Güven, yaptığı açıklamada 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek erken seçime hangi partilerin girip girmeyeceği ile ilgili de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından evrakı isteyeceklerini ve hangi partilerin seçime katılma hakkına sahip olduğunu açıklayacaklarını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den tutuklu Hüseyin Tozlu ile birlikte çok sayıda işadamı tahliye oldu

Samsun'da FETÖ'den tutuklu Hüseyin Tozlu ile birlikte çok sayıda işadamı tahliye oldu