25 Haziran 2019 Salı

YUSUF ZİYA YILMAZ SURUÇ'TA YAŞANAN TERÖRİST SALDIRIYA TEPKİ GÖSTERİP OLAYI LANETLEDİ

Yusuf Ziya Yılmaz Suruç'ta yaşanan terörist saldırıya tepki gösterip olayı lanetledi

AK Parti Samsun Milletvekili adayı Yusuf Ziya Yılmaz, Ramazan Bayramının birinci günü Suruç'ta AK Partililere yönelik gerçekleştirilen terörist saldırıda 4 kişinin hayatını kaybetmesi ile ilgili "O hainler iki cihanda en ağır cezayı alacaklar" dedi.

15 Haziran 2018 Cuma 18:55 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili adayı Yusuf Ziya Yılmaz, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezinde düzenlenen bayramlaşma töreninde 4 kişinin hayatını kaybettiği Suruç'ta gerçekleştirilen terörist saldırıya tepki gösterdi.


AK Parti Samsun Milletvekili adayı Yusuf Ziya Yılmaz, bayram programlarında birlik beraberlik mesajı verdi, Şuruç'taki hain saldırı lanetledi.

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, Suruç'ta gerçekleşen hain saldırının büyük acısını yaşadıklarını belirterek, "O katiller hukuk önünde en ağır cezayı alacaklar ama en büyük cezayı Rabbim iki cihanda verecektir." dedi.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI 
Bayram namazını Büyük Cami'nde kılan AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Yusuf  Ziya Yılmaz,  Valilik ve Büyükşehir Belediyesi, ardından AK Parti İl Başkanlığının bayramlaşma programlarına katıldı.  Çarşamba ve Ayvacık ilçelerinde gerçekleşen bayramlaşmalara da eşlik eden Yılmaz, birlik beraberlik mesajı verdi, tüm İslam aleminin bayramını kutladı.Suruç'ta ki terörist saldırı olayı ile ilgili açıklama yapan Yılmaz, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile aralarında kardeşlerinin de bulunduğu gruba gerçekleşen hain saldırıyı kınadı.

4 kişinin ölümü ve 9 kişinin yaralandığı terör saldırısının insanlık dışı olduğunu ifade eden Yılmaz, hangi kirli emeller olursa olsun demokrasiden, insan haklarından, kardeşlik duygusundan ayrılmayacağını kaydetti.

EN AĞIR CEZAYI MUTLAKA ALACAKLAR 
Hain saldırıyı gerçekleştirenlerin en ağır cezayı alacağını ifade eden Yılmaz, "O katiller hukuk önünde gerekli en ağır cezayı alacaklar ama Rabbim en büyük cezayı hem bu dünyada hem de ahrette verecektir. Buna inanıyoruz, hiç kuşkumuz yok. Biz demokrasiden, hukuktan, insan haklarından ayrılmayacağız.  Saldırı, demokrasiye insanlığa yapılmış bir saldırıdır. Kirli hesapları olan iç huzursuzluğu başlatmak isteyenlerin hain planları var. Acımız çok büyük,  içimiz yandı.  Ölenlere Allah'tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.  Bir olacağız, diri olacağız hep birlikte kardeş olacağız" dedi.TEŞKİLATLA BAYRAMLAŞTI 
Çarşamba ve Ayvacık ilçesindeki bayramlaşmalarda vatandaş ve teşkilat üyeleriyle kucaklaşan Yılmaz,    bayramın o büyük maneviyatını herkesin yaşaması temennisinde bulundu. Türkiye'nin 24 Haziran'da bir  bayram daha yaşacağını belirten Yılmaz, "Bayramlar bizi biz yapan değerlerimizdir. Bayramın huzurunu yaşarken, bir yandan teşkilatlarımız seçim sürecinde çok iyi bir çalışma performansı sergiledi. Büyük emekler, fedakarlıklar var. Bayram vesilesiyle buradan herkese teşekkür etmek istiyorum. El birliği içerisinde gönül gönüle bu süreci tamamlayacağız." diye konuştu.
Yılmaz, programında halk ziyaretleri de gerçekleştirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti'de bayramlaşma töreninde birlik beraberlik mesajları verildi

Samsun AK Parti'de bayramlaşma töreninde birlik beraberlik mesajları verildi