20 Haziran 2019 Perşembe

ZİHNİ ŞAHİN BAŞKA BİR PARTİDEN ADAY OLACAĞI İDDİASINI BİR KEZ DAHA AÇIKLAMA YAPARAK YALANLADI

Zihni Şahin başka bir partiden aday olacağı iddiasını bir kez daha açıklama yaparak yalanladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, aday gösterilmemesi nedeni ile başka bir partiden aday olacağı iddiası başta olmak üzere AK Parti'den İlkadım, Atakum yada Canik Belediye Başkan adayı olacağı yönünde ki spekülasyonlarla ilgili açıklama yaptı.

15 Aralık 2018 Cumartesi 17:46 SİYASET

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti dışında başka bir partiden aday olacağı iddialarını yaptığı açıklama ile bir kez daha yalanladı.


Kendisinin başka bir partiden aday olacağı yönünde yapılan haberlere ve bu yönde gündeme getirilen  iddialara daha önce bir açıklama yaptığını ancak bu spekülasyonların halen devam ettiğini kaydeden Zihni Şahin, konu ile ilgili yeni yaptığı açıklamada, "Bir süredir basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını daha önce de ifade etmiştim. Şahsımı ve partimizi yıpratmak isteyen kişiler, önce şahsımın başka bir partiden aday olacağına dair haberleri basına servis etmiş, yalanlama sonrasında yine kendi yaptıkları haberler üzerinden siyasi pazarlık söylentileri çıkarmışlardır. Şu net olarak bilinmelidir ki siyaset anlayışımda gizli hesaplar ve planlar ve hiç bir beklenti asla olmamıştır. Partimiz her ne zaman ihtiyaç duymuş ve görev vermiş ise ben de partimin yanında olarak verilen görevi en iyi şekilde icra etme gayreti ile çalışarak şahsıma ve partime yakışan şekilde davrandım. Bundan sonraki süreçte de bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Samsun halkının bana olan güven ve desteği için de en içten şükranlarımı sunuyorum. Şahsım adına hiçbir Makam ve görev sizlerin bu güveninden daha kıymetli değildir" dedi.

Son günlerde kendisinin İlkadım, Atakum yada Canik ilçesinden AK Parti Belediye Başkan adayı olacağı yönündeki söylenti ve iddialara da açıklamasında yer veren Zihni Şahin  bu konuda da şunları dile getirdi.
"Tarafıma bir görev tebliğ edilmesi halinde, siz değerli vatandaşlarımızla paylaşıyor olacağımdan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Ve önemle hatırlatmak isterim ki görev tebliği konusu da tek yetkili Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Ak Parti Genel Merkezidir. Genel Merkez dışında hiçbir şahsın görev teklif edebilme yetkisi yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyrulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Mehmet iskender

15 Aralık 2018 Cumartesi 20:34

Herkes kendine yakışanı yapar başkanım senin menfaat peşinde koşacak biri olmadığını tanıyan herkes bilir.Aday olabileceğin bir tek Mhp vardı onlar da anahtarı ak partiye teslim etti. İyi partiden aday olmak da halk çok istese de yıpratırdı seni.Ama merak etme milletin isteğini görmezden gelen ak partiyi cumhur ittifakı da kurtaramayacak.Kaybedecekler.

Hakan

15 Aralık 2018 Cumartesi 17:55

Biz seni gönlümüzün baş köşesine koyduk, sen gittin seni bir kalemde silenlerin ilçe belediye başkanlığı adaylığına fit oldun. Yanılmışız.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yeni yatırımları için 5 milyon metrekarelik sanayi bölgesine ihtiyaç var

Samsun'da yeni yatırımları için 5 milyon metrekarelik sanayi bölgesine ihtiyaç var