09 Mayıs 2021 Pazar

AKİF ÇAĞATAY KILIÇ'TAN SAMSUNSPOR MESAJI! 20 OCAK YÜREĞİMİZİ YAKAN GÜNÜN ADIDIR

Akif Çağatay Kılıç'tan Samsunspor mesajı! 20 Ocak yüreğimizi yakan günün adıdır

Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının 32'inci yıl dönümü ile ilgili yayımladığı mesajda, "20 Ocak yüreğimizi yakan günün adıdır" dedi.

21 Ocak 2021 Perşembe 11:18 SPOR

Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının 32'inci yıl dönümü nedeniyle bir taziye mesajı yayınladı. 


Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının 32'inci yıl dönümü nedeniyle bir taziye mesajı yayınlayan Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "O elim kazayı yüreğinde hisseden herkesin spor şehitlerimizi dualarıyla her zaman yad edeceğine inanıyorum" dedi.

Eski Bakan ve Samsun eski Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, 20 Ocak 1989 kazası ile ilgili mesajında şunları dile getirdi.

"20 Ocak, Samsunsporumuz’un ay yıldızlı bayrağımızdan aldığı kırmızı ve beyaz renklerine siyah rengin de eklenmesine neden olan o elim kazanın yıldönümü. 32’inci yılında, spor şehitlerimiz Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve Asım Özkan'ı rahmetle anıyorum. Ülkemiz futbolunun en acı hadiselerinden biri olarak tarihe geçen bu kazanın ardından malulen emekli olan veya kendi tercihleriyle futbol hayatlarını noktalayan ancak Samsunsporumuz’a olan sevdaları hiçbir zaman sonlanmayan tüm isimleri de saygıyla yad ediyorum. Rabbim, ülkemizde ve dünyada hiçbir spor kulübüne bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu acı gün, sadece Samsunsporumuz’a emek verenlerin değil, tüm spor camiamızın hafızasında yaşamaktadır ve yaşayacaktır. Ben inanıyorum ki Samsunsporumuz, elde edeceği başarılarla spor şehitlerimizin aziz hatırasını daima canlı tutacaktır. Spora, futbola gönül veren, bu elim kazayı yüreğinde hisseden herkesin spor şehitlerimizi dualarıyla her zaman yad edeceğine inanıyorum. 32 yıl önce yüreğimizi yakan kazayla, hayatlarının baharında bize veda eden Samsunsporlu kardeşlerimi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz 20 Ocak 1989 kazası ile ilgili bir mesaj yayımladı

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz 20 Ocak 1989 kazası ile ilgili bir mesaj yayımladı