23 Mayıs 2019 Perşembe

BOKSÖR BERAT ACAR, SAMSUN'A BOKSTA TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU GETİRDİ

Boksör Berat Acar, Samsun'a boksta Türkiye Şampiyonluğu getirdi

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Berat Acar, Balıkesir'de düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Boks Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olarak Samsun'a altın madalya getirdi.

23 Aralık 2018 Pazar 14:14 SPOR

Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü Sporcusu Berat Acar, Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olurken, Tamer Tok ise Türkiye 3'üncüsü oldu.


Türkiye Boks Federasyonu tarafından 18-22 Aralık tarihlerinde Balıkesir’de düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’nda 91 kg’da Berat Acar Türkiye Şampiyonu, 81kg’da Tamer Tok ise Türkiye 3.sü oldu. 

BAŞARIDAN BAŞARIYA…”
Başarıdan başarıya koşarak tüm müsabakalardan şampiyonluk ve derece ile dönen Berat Acar, geçen sene Antalya’da düzenlenen boks şampiyonasında Avrupa ikincisi olmuştu. 

Kazandığı şampiyonlukları ve elde ettiği başarılarda en büyük pay sahibi olan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür eden Berat Acar, “Balıkesir’den altın madalyayla Samsunumuza dönüyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Uzun bir aradan sonra İlkadım Belediyesi sporcusu olarak Türkiye Şampiyonu olarak Samsun’a altın madalya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her daim yanımızda olan başarılarımızı paylaşmaktan mutluluk duyduğumuz İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a bu altın madalyayı hediye ediyoruz. Kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu 

ONURLUYUZ, GURURLUYUZ
Balıkesir’de düzenlen Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu Berat Acar ve Türkiye Üçüncüsü Tamer Tok’u tebrik eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Türkiye’nin değişik illerinden müsabakaya katılan 126 sporcu arasında finale kalan 20 sporcu içerisinden bir Türkiye şampiyonluğu ve bir üçüncülük başarısı elde elde edilmesinden büyük onur ve gurur duydum. Spora yaptığımız yatırımlar ve verdiğimiz destekler genç sporcularımızca hiçbir zaman karşılıksız kalmadı. Belediyemiz sporcuları her branşta başarıdan başarıya koşarak bizlerin gurur kaynağı oluyorlar. Her yeni başarı ile çıtayı biraz daha yükselterek daha da büyük başarılara imza atmayı başaran evlatlarımızı canı gönülden tebrik ediyor ve başta antrenörlerini, teknik ekibini ve aileleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun spor şehri değil diyen Turgay Demir'e Samsun'dan tepkiler çığ gibi..

Samsun spor şehri değil diyen Turgay Demir'e Samsun'dan tepkiler çığ gibi..