30 Kasım 2021 Salı

CANİK BELEDİYESİNİN GENÇLER İÇİN SOKAKTA SPOR ETKİNLİĞİ O TARİHTE BAŞLAYACAK

Canik Belediyesinin gençler için Sokakta Spor etkinliği o tarihte başlayacak

Samsun'da Canik Belediyesi, gençler kötü alışkanlıklara yönelip hayatlarını karartmasın diye Gençlik Spor Müdürlüğü ile birlikte 15 Ekim'de Sokakta Spor etkinliğini başlatacak.

13 Ekim 2020 Salı 15:48 SPOR

Samsun'da Canik İlçe Belediyesi tarafından düzenlenecek Sokakta Spor etkinlikleri 15 Ekim tarihinde belediye hizmet binası önünde başlayacak.


Canik Belediyesi ile Canik İlçe Gençlik Spor Müdürlüğünün ortaklaşa tertip edeceği “Sokakta Spor” etkinliklerinin ilkine 15 Ekim Perşembe günü saat 13:00’da Canik Adnan Menderes Demokrasi Meydanında start verilecek ve etkinlik saat 17:00’a kadar sürecek.

Sporu daha geniş kitlelere yaymak, 7’den 77’ye toplumun tüm kesimlerini sporla buluşturmak amacıyla birbirinden farklı projelere imza atan Canik Belediyesi “Her Yerde Herkes İçin Spor” sloganıyla “Sokakta Spor” etkinlikleri düzenleyecek.

Proje kapsamında yetişkin çocuklara yönelik parkurlar, spor alanları ve oyun alanları oluşturulacak. Çocuklara değişik branşlarda spor aktiviteleri yaptırılacak olan etkinlikle hem eğlenmeleri hem de Canik Belediyesi sporcularının sergileyeceği gösterilerle sportif branşları tanıyarak öğrenmeleri sağlanacak.

Sporu bir yaşam biçimi olarak hayatın her alanında yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; “ Bu etkinliğimiz pandemi sürecini en yoğun şekilde yaşayan çocuklarımız için bir moral olacak. Normalleşme süreci yaşıyoruz ancak yine de çocuklarımız sosyal aktivite yapma imkanı bulamıyorlar çok fazla. Bu etkinliğimizle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak çocuklarımızı bir kere sporla tanıştırmış olacağız. Temel motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlayarak spor branşlarını öğrenmelerini hedefliyoruz. Sporu çocuklarımızın ayağına getirmiş olacağız. Biz yetişkinler şuan belirli bir disipline bağlı spor yapmakta zorlanıyoruz belki ama çocuklarımızı küçük yaşlarda spora alıştırmalı sporu sevdirmeliyiz. İşte bunun temelini böyle etkinliklerde atabiliriz. Spor sağlıklı yaşam ile birlikte ahlaklı bir toplum da demek aynı zamanda. Bir meşguliyeti olmayan çocuklarımız maalesef teknolojinin esiri oluyorlar veya başka alanlara yönelerek hayatlarını karartıyorlar. Bunun önüne geçmenin en önemli yolu çocuklarımıza erken yaşlarda spor alışkanlığı kazandırmak ve bir branşta disiplinli bir şekilde spor yapmalarını sağlamak. Şuan Hasan Doğan spor salonumuz açık ve aktif durumda. Pandemi süreci öncesi 1 yılda 22 farklı branşta yaklaşık 4500 her yaştan insanımız bu salonumuzdan istifade ediyordu. Haydi Canik Spora, Haydi Kadınlar Spora gibi projelerimizle çocuklarımıza ve kadınlara yönelik faaliyetlerimiz vardı. Yeniden normalleşme ile birlikte bu projelerimizi yeniden aktifleştireceğiz. Pandemi öncesi çocuklarımızı okullarından servis araçlarımızla alıp spor salonumuza taşıyorduk. Şimdi spor salonunu sokağa taşıdık. Bu manada bu etkinliğimizi gerçekleştirmemize vesile olan Gençlik Spor İl Müdürümüz İsmail Kasapoğlu ve İlçe Müdürümüz Osman Abanoz’a çok teşekkür ediyorum. “dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Canikli Bedevi

14 Ekim 2020 Çarşamba 08:55

Aynen ya! Canikli hizmete doydu! Nasıl da güzel çalışıyor belediye... 1. ligde ki basketbol takımına araç bile tahsis edemiyor, çoook çalışmaktan :) yazık yazıkkkk...

Ertuğrul

13 Ekim 2020 Salı 20:27

İktidar partisi de o yüzden yapıyor başka parti olsuna yapsın da görelim hee unutmadan seçimi kazandıktan 2 hafta sonra görevi bırakıyordu bakan gerekli kolaylık sağlanacak garantisi verdi eyyy gidi sağır sultan duydu

İbrahim ertürk

13 Ekim 2020 Salı 20:21

Neresi çatur çutur hizmet yapıyormuş. Bırakın yalakalık yapmayı. Adam başkanlıktan zerre anladığı yok

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İŞKUR'dan işe alınan işçilere baskı ve mobbing uygulanıyor iddiası

Samsun'da İŞKUR'dan işe alınan işçilere baskı ve mobbing uygulanıyor iddiası